Jeszcze do 15 sierpnia (poniedziałek) czekamy na propozycje nazwisk do Bydgoskiej Alei Autografów przy ul. Długiej. Na podstawie zgłoszeń kapituła wybierze osoby, które szczególnie wyróżniły się w kształtowaniu pozytywnego wizerunku dla miasta. Propozycję może zgłosić każdy, za pośrednictwem internetowej ankiety.


Każdy może zgłosić swoją propozycję i współdecydować o tym, kto w tym roku zostanie uhonorowany Bydgoskim Autografem. Te wyjątkowe wyróżnienia trafiają do osób żyjących, szczególnie zasłużonych dla kształtowania pozytywnego wizerunku Bydgoszczy. Na Państwa propozycje czekamy do 15 sierpnia br.


Bydgoskie Autografy to forma wyróżnienia dla osób szczególnie zasłużonych dla Miasta – działających na rzecz jego promocji, będących ambasadorami Bydgoszczy w Polsce i na świecie. Dotychczas swój podpis w Alei Autografów na ulicy Długiej pozostawiło 51 osób – wśród nich są znani sportowcy, politycy, filmowcy, lekarze, przedsiębiorcy, przedstawiciele świata kultury m.in. Irena Szewińska, Magdalena Fularczyk-Kozłowska, Adam Sowa, Maciej Figas, Krzysztof Herdzin, Leonard Pietraszak, Tomasz Gollob, bracia Marek i Tomasz Sekielscy.



Żeby zgłosić swoją propozycję, prosimy wypełnić formularz i przesłać go pocztą na adres Urzędu Miasta lub przekazać za pośrednictwem e-maila: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Możliwe jest także skorzystanie z formularza online, dostępnego na stronie: www.bydgoszcz.pl/autografy. Spośród propozycji Kapituła „Bydgoskich Autografów” wybierze od jednego do trzech laureatów.
Osoby wyróżnione uroczyście odsłonią swoje autografy podczas specjalnego wydarzenia z mieszkańcami, przedsiębiorcami z ulicy Długiej oraz władzami miasta.

Dotychczas na ulicy Długiej swoje podpisy pozostawili:
2007 rok: Irena Szewińska, Jerzy Hoffman, Adam Sowa, Rafał Blechacz i Zbigniew Boniek
2008 rok: Lech Wałęsa (odsłonięty z okazji 27. rocznicy Bydgoskiego Marca)
2008 rok: Tomasz Gollob, Kazimierz Karabasz, Edmund Obiała i Katarzyna Popowa-Zydroń
2009 rok: Irena Santor, Radosław Sikorski i Janusz Zemke
2010 rok: Andrzej Maleszka, prof. Marek Harat i gen. Zbigniew Nowek
2011 rok: Jerzy Derenda i kpt. Bronisław Radliński
2012 rok: Małgorzata Czajkowska-Malinowska, Leonard Pietraszak i Robert Sycz
2013 rok: Eleonora Harendarska, Jan Kulczyk i Zygfryd Żurawski
2014 rok: dr Zbigniew Pawłowicz, Michał Winiarski i Tomasz Zaboklicki
2015 rok: Maciej Figas, Paweł Łysak oraz prof. Zbigniew Włodarczyk
2016 rok: Beata Mikołajczyk i Michał Kubiak
2017 rok: Jerzy Riegel, Magdalena Fularczyk-Kozłowska i Natalia Madaj oraz prof. Wojciech Zegarski
2018 rok: Krzysztof Herdzin, prof. Arkadiusz Jawień oraz prof. Józef Szala
2019 rok: Jan Rulewski, Antoni Tokarczuk i bracia Marek i Tomasz Sekielscy
2020 rok: prof. Aleksander Araszkiewicz, Marek Gotowski, dr hab. Janusz Kutta, dr hab. Marek Romaniuk, Stanisław Błażejewski
2021 rok: Iga Baumgart-Witan, prof. dr hab. Piotr Salaber, prof. dr hab. Mariusz Wysocki