Dzisiaj (17.05.2022 r.) funkcjonariuszka sierż. Karolina Kasprzyk oraz profilaktyk policyjny Beata Rogawska – Schmidt z Wydziału Prewencji KMP w Bydgoszczy przeprowadzili zajęcia w Przedszkolu nr 1 Społecznego Towarzystwa Edukacji Przedszkolnej w Bydgoszczy na temat bezpieczeństwa w kontakcie z obcą osobą oraz bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Podczas spotkania z dziećmi omówiono znaki i sygnały drogowe oraz poruszono zasady bezpiecznego przechodzenia przez jezdnię, zarówno z sygnalizacją świetlną jak i bez niej. Dzieci mogły same przećwiczyć jak odpowiednio przejść przez jezdnię dzięki wykorzystaniu „miasteczka ruchu drogowego”.

Funkcjonariusze przestrzegli dzieci aby nie ufały osobom obcym, jak również żeby słuchały swoich rodziców, dziadków i wychowawców i nie oddalały się same.

Największą niespodzianką dla dzieci był pokaz w wykonaniu Przewodnika Psa Służbowego z Wydziału Prewencji bydgoskiej komendy asp. Arkadiusza Ludkiewicza oraz jego podopiecznego czworonoga. Policjant opowiedział o swojej pracy oraz bezpiecznym zachowaniu w kontakcie z obcym psem.

  • Policjant z psem służbowym stoi na terenie zielonym. Przed nim siedzą dzieci w półkolu.
  • Policjant kuca przy siedzącym psie służbowym. Obok nich stoi chłopiec.
  • Policjanci i dzieci podczas pogadanki w terenie zielonym.
  • Policjant z psem oraz chłopiec stoją przed grupą dzieci.
  • dzieci przechodzą przez pasy miasteczka ruchu drogowego pod okiem policjantki i policyjnego profilaktyka
  • dzieci ćwiczą zachowania na drodze przy pomocy miasteczka ruchu drogowego