Muzeum Wodociągów, po przerwie spowodowanej pandemią, zaprasza na nocne wydarzenie, w którym trzeba wziąć udział. Noc planszówek ma bowiem szczytny cel – budowę sali komputerowej w kenijskiej szkole podstawowej. Organizatorem wydarzenia są Miejskie Wodociągi i Kanalizacja.


Centrum Gier Pegaz od wielu lat wspiera działalność lokalnej fundacji mogesieuczyc.pl, która poprzez dostarczanie "wędki" edukacyjnej dzieciom z Kenii dokłada ważną cegiełkę do budowy lepszego dostępu do edukacji. Nocne granie w planszówki po raz kolejny przyczyni się do wsparcia szkoły podstawowej w południowej Kenii. Cały dochód z akcji zostanie przekazany na  budowę i wyposażenie sali komputerowej na trzydzieści stanowisk. Dla większości uczniów będzie to pierwsze spotkanie z komputerem w życiu.

Jak na Noc Planszówek przystało, odbędzie się również turniej grania w karciano-kościaną grę Dice Throne z wyjątkowymi nagrodami od Lucky Duck Games! Podczas wydarzenia będzie okazja wziąć udział w aukcji charytatywnej gier planszowych, z której środki zostaną przekazane na wsparcie fundacji. Na cel aukcji można przeznaczyć gry z własnych kolekcji.

Wejściówki - cegiełki można kupić na stronie internetowej www.mogesieuczyc.pl/74nocka. Liczba miejsc jest ograniczona. Dzięki uczestnikom poprzedniej Nocy Planszówek, udało się zebrać w sumie 4143,11 zł. Za tę kwotę kupiono 27 szkolnych ławek.  

Noc Planszówek - 21 maja 2022 r., od godziny 17:00 w „Pałacyku” na terenie Muzeum Wodociągów, przy ul. Gdańskiej  242.