30. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbędzie się w niedzielę, 30 stycznia. Tym razem WOŚP zagra dla polskiej okulistyki. Jak co roku prezydent Rafał Bruski aktywnie włącza się w akcję charytatywną.


Od lat nieodłącznym elementem WOŚP są aukcje internetowe. W tym roku prezydent Bydgoszczy Rafał Bruski przekazał na licytację własnoręcznie zrobiony makowiec z osobistą dostawą.

Nie każdy wie, że Prezydent Bydgoszczy Rafał Bruski jest świetnym kucharzem i cukiernikiem. W jego kulinarnym repertuarze królują świąteczne przysmaki, jednak król jest tylko jeden. Makowiec. Duża ilość maku, ekologiczny miód i sporo bakalii i lukru. Każdy, kto kiedykolwiek posmakował makowca prezydenta, pamiętał smak długo po zjedzeniu ostatniego kęsa. Dlatego w ramach tegorocznej aukcji Rafał Bruski postanowił przygotować swoje popisowe ciasto. Zachęcamy do licytowania TUTAJ.

Tradycyjnie, w niedzielę 30 stycznia prezydent będzie kwestował z puszką na ulicach Bydgoszczy. Można się dorzucić także do wirtualnej skarbonki prezydenta - link TUTAJ. Każda złotówka się liczy!

Jubileuszowy, 30. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy poświęcony jest zakupowi sprzętu medycznego dla zapewnienia najwyższych standardów diagnostyki i leczenia wzroku u dzieci. Oddziały i pododdziały okulistyki dziecięcej oraz wydzielone łóżka dziecięce w oddziałach okulistyki dla dorosłych działają w 25 ośrodkach w 17 miastach Polski. W całym kraju są też poradnie okulistyki dziecięcej, które również wymagają wyposażenia w nowoczesny sprzęt okulistyczny. Rokrocznie na oddziałach okulistyki dziecięcej hospitalizowanych jest kilkanaście tysięcy pacjentów.