Beata Rosolska (Mikołajczyk), trzykrotna medalistka olimpijska, zakończyła karierę. W piątek, w dzień urodzin kajakarki, odbył się benefis, który był oficjalnym pożegnaniem zawodniczki. W imprezie wzięła udział m.in. zastępczyni prezydenta Iwona Waszkiewicz.


Beata Rosolska (z domu Mikołajczyk) to polska kajakarka, która karierę sportową rozpoczęła w 1996 roku. Zdobywczyni 3 medali olimpijskich: srebrnego na igrzyskach olimpijskich w Pekinie oraz brązowych na igrzyskach w Londynie i w Rio de Janeiro. Mistrzyni świata seniorów z 2009 roku (K-2 1000 m), wielokrotna mistrzyni i wicemistrzyni Europy seniorów, czterokrotna Młodzieżowa Mistrzyni Europy, wicemistrzyni świata juniorek, brązowa medalistka mistrzostw Europy juniorek i wielokrotna mistrzyni Polski.

Z kajakarstwem oficjalnie pożegnała się w listopadzie ub. roku. Jednak w związku z pandemią impreza pożegnalna została przeniesiona na rok 2021 i odbyła się w miniony piątek, 15 października, w dzień urodzin zawodniczki. 

Podczas benefisu wspomnienia 25-letniego dorobku kajakarki przeplatały się z występami artystycznymi zespołów Pałacu Młodzieży i nie tylko. Na scenie wystąpili także byli zawodnicy, a trenerzy wspólnie zaśpiewali piosenkę, świętując w ten sposób lata pięknych, sportowych emocji.

Wśród zaproszonych gości, poza rodziną i przyjaciółmi zawodniczki, byli także: zastępczyni prezydenta Bydgoszczy Iwona Waszkiewicz oraz przedstawiciele środowiska kajakowego.