Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Bydgoszcz

Funkcjonariusze Komisariatu Policji Bydgoszcz-Wyżyny w ostatnim czasie przeprowadzili spotkania z dziećmi i młodzieżą w ramach akcji „Świeć przykładem”. Spotkania z najmłodszymi mają na celu uświadomienie, jak ważne jest używanie elementów odblaskowych, w taki sposób, by być widocznym dla innych uczestników ruchu drogowego.

Anna Noworyta i mł. asp. Przemysław Radaszewski z Zespołu Profilaktyki Społecznej, Nieletnich i Patologi wraz z dzielnicowym mł. asp. Tomaszem Woźniakiem odwiedzili uczniów ze Szkoły Podstawowej w Brzozie, gdzie przeprowadzili zajęcia praktyczne na drodze. W trakcie ich trwania dzieci dowiedziały się, jak ważne są odblaski oraz jak bezpiecznie przechodzić przez jezdnię.

Spotkanie było też doskonałą okazją do tego by dzielnicowy opowiedział o swojej pracy. Na zakończenie pogadanki wręczył każdemu z uczestników pamiątkowe "modele" przedstawiające pojazdy ratunkowe wykorzystywane przez służby, które każdy z nas może wezwać w przypadku zagrożenia dzwoniąc pod numer alarmowy 112.

W trakcie kolejnych dni profilaktycy z Wyżyn odwiedzili również przedszkolaków z Przedszkola nr 28 "Mały Poliglota" przy ul. Glinki 147 w Bydgoszczy. Tam przy wykorzystaniu "magicznej tuby" każde dziecko mogło przekonać się, jak działają odblaski oraz jak ważne są one dla naszego bezpieczeństwa.         

  • policjant rozdaje dzieciom ulotki z wizerunkami pojazdów służb ratunkowych
  • dzieci czekają przed przejściem dla pieszych, obok przejścia stoi umundurowany policjant
  • funkcjonariusze rozmawiają z dziećmi
  • policjant informuje dzieci jak należy korzystać z przejścia dla pieszych