Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Bydgoszcz
Nagrody dla najlepszych rowerzystek i rowerzystów z Metropolii Bydgoszcz rozdane. W pięknej scenerii wnętrz zrewitalizowanych Młynów Rothera odbyła się uroczystość wręczenia nagród laureatom Rowerowej Stolicy Polski.


Rowerzyści Metropolii Bydgoszcz wykręcili w czerwcu 1,5 miliona km! Ogromny wkład w ten wynik włożyli właśnie wyróżnieni rowerzyści.

Wśród kobiet najlepsza była Aleksandra Łada z Gniewkowa z wynikiem 3913,47 km. Drugie miejsce należy do  Anny Ostrowskiej z Przyłubia z 3488,28 km. Na trzeciej pozycji uplasowała się z kolei Hanna Elszyn-Czarczyńska z Solca Kujawskiego z dystansem 2811,73 km. 

W kategorii mężczyzn pierwsze miejsce z piorunującym wynikiem 6206,83 km zajął Mirosław Łobodziński z Bydgoszczy. Za nim Maciej Cichański z Bydgoszczy z dystansem 4365,95 km  oraz Robert Sadowski z Kcyni z 3663,28 km.

Na uroczystości udało się zgromadzić wszystkich rowerzystów, którzy zajęli miejsca na podium. Nagrodzeni otrzymali vouchery do CentrumRowerowe.pl w kwotach 700, 500 i 300 złotych, koszulki rowerowej rywalizacji 2021 firmy SISU oraz zestaw gadżetów rowerowych (okulary rowerowe marki EYEN, lampka rowerowa, uchwyt rowerowy na telefon, bidony). 

- Dziękuję wszystkim mieszkańcom Metropolii Bydgoszcz, którzy włączyli się w tę sportową rywalizację i gratuluję zwycięzcom! Razem przejechaliśmy ponad 1,5 mln km! Poprzeczka z roku na rok się podnosi, co mnie bardzo cieszy – mówił zadowolony prezydent Bydgoszczy Rafał Bruski.

Spotkanie było też okazją do podziękowania rowerzystkom i rowerzystom z Urzędu Miasta Bydgoszczy, którzy w ramach rywalizacji wykręcili 37464,29 km.

Koniec rywalizacji to jednak nie powód do zmiany rowerowych przyzwyczajeń. Zapraszamy do aktywności na co dzień. Najlepiej z bezpłatną bydgoską aplikacją Aktywne Miasta, która oferuje 18 dyscyplin sportu. Do pobrania TUTAJ.