Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Bydgoszcz
Szykuje się upalny weekend. Jeśli nie macie jeszcze planów, zapraszamy do spędzenia czasu aktywnie, na świeżym powietrzu. Proponujemy tematyczne spacery, przejażdżki rowerowe, plenerowe warsztaty, koncerty i spektakle. Tylko pamiętajcie o wodzie, kremach z filtrem i nakryciu głowy!


W weekend na spacer…
W ten weekend do wyboru mamy dwa spacery. Jeden jest organizowany przez Bydgoskie Centrum Informacji i jest to spacer z przewodnikiem po Śródmieściu. Warto wybrać się na taki spacer i posłuchać ciekawostek o historii tego miejsca. Zapisy w BCI, start w sobotę i niedzielę o godz. 12:30. Druga opcja to historyczny spacer tematyczny „Tropem wydarzeń Bydgoskiego Marca ’81”, organizowany przez Muzeum Okręgowe. Uczestnicy odwiedzą miejsca związane z wydarzeniami sprzed 40 lat i wysłuchają opowieści świadków tamtych zdarzeń. Zapisy przyjmowane są pod adresem: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub telefonicznie: 885-905-610.

…lub na rower
Kolejna sobota czerwca to kolejny rajd rowerowy w ramach rywalizacji o puchar Rowerowej Stolicy Polski. Tym razem pojedziemy do Lubostronia, kierunek: Pałuki. Trasa prowadzi drogami gminnymi leśnymi, ok. 35 km. Wyjazd tradycyjnie spod bydgoskiego Ratusza od godz. 10:00. Na miejscu na uczestników będzie czekał smakowity posiłek. Zapisy w aplikacji „Aktywne Miasta” w zakładce „Nasze imprezy”.

Zaglądamy do ula
To tytuł rodzinnych warsztatów pszczelarskich, na które zapraszamy do Ostromecka. Miejscem spotkania będzie teren pasieki, którą Zespół Pałacowo Parkowy stworzył niedawno we współpracy z pasieką „Miejska Pszczoła”. Zamieszkały tam już dwie pszczele rodziny, a docelowo będzie ich 5. Warsztaty zaczynają się o godz. 12:00, zbiórka przed Pałacem Starym. Obowiązują zapisy pod adresem: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Kulturalny odpoczynek nad wodą
W sobotę zapraszamy na ul. Staroszkolną, gdzie znajduje się Centrum Edukacyjno-Społeczne i nowa siedziba Muzeum Kanału Bydgoskiego. O godz. 10:00 odbędzie się uroczyste otwarcie placówki, podczas której będzie można obejrzeć stałe i czasowe wystawy.  O 16:00 na bulwarze przy ul. Kanałowej odbędzie się koncert utrzymany w klimacie lat dwudziestych i trzydziestych, wystąpi Emilia Hamerlink Jazz Band. A o 17:00 rozpocznie się Wieczór Muzeum Kanału Bydgoskiego, w czasie którego będziecie mogli wziąć udział w widowiskach historycznych przygotowanych przez grupy rekonstrukcyjne. Obozowisko szlacheckie, punkt werbunkowy wojsk wielkopolskich czy szermierka szablą historyczną oraz punkt łucznictwa historycznego to tylko część atrakcji, które czekają na odwiedzających.

Piknik w Hangarze Kultury
To mały projekt społeczny wybrany przez mieszkańców w ramach Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego. Odbędzie się 19 czerwca w Fordonie na ul. Piwnika Ponurego. Jako pierwszy odbędzie się występ Kabaretu Trzeci oddech, czyli seniorzy ze skeczami form różnych –to już o godz. 14:00. A o 16:00, specjalnie dla najmłodszych, zacznie się teatrzyk zatytułowany ,,Król Dżungli’’, który zaprezentuje Teatr Bajeczny z Bydgoszczy. Wstęp wolny. Sam piknik rozpocznie się o godz. 12:30. Nie zabraknie foodtrucków, muzyki, lodów, lokalnych wystawców i wielu atrakcji na świeżym powietrzu – dla osób w każdym wieku!