Dziś, 15 czerwca książki dostały drugie życie – Fundacja Bookcrossing Polska zaprosiła mieszkańców do uwalniania książek i wspólnego, plenerowego czytania. Na Wyspie Młyńskiej czytali m.in. przewodnicząca Rady Miasta Monika Matowska i Prezydent Rafał Bruski.


- Bardzo dziękuję za zaproszenie. Cieszę się, że kolejny rok z rzędu mogę wziąć udział w tym wyjątkowym Święcie Książek i promocji czytelnictwa. Czytajmy, wymieniajmy się książkami, czytajmy naszym dzieciom i wnukom, bo zaszczepienie w młodych miłości do książek może przynieść w przyszłości tylko pozytywne efekty. Znajdźmy też czas na lekturę, to prosty i bezcenny sposób na oderwanie się od codziennych spraw – mówił podczas spotkania na Wyspie Młyńskiej prezydent Rafał Bruski.

Grupę czytającą na Wyspie Młyńskiej tworzyli m.in. : Monika Matowska, Rafał Bruski, Jolanta Niwińska z Fundacji Bookcrossing Polska, dziennikarki: Ewa Dąbska, Tatiana Adonis, Urszula Guźlecka i Joanna Pluta, aktorka i scenarzystka Karolina Kasprzak i Sławomir Czarnecki, dyrektor Parku Kultury w Młynach Rothera. Prezydent czytał fragment „Solaris” Stanisława Lema.

Wydarzeniu towarzyszyła młodzieżowa orkiestra dęta, otwarto też jednodniową uliczkę wymiany książek.
Więcej Informacji o akcji można znaleźć na stronie www.bookcrossing.pl.