Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Bydgoszcz
Bydgoszczanie aktywnie włączają się w działania w ramach Międzynarodowego Dnia Ziemi. Mimo ograniczeń, jednak przy zachowaniu wszystkich środków ostrożności, wiele grup nieformalnych, stowarzyszeń i organizacji już ruszyło do sprzątania. Przed nami, jeszcze w tym tygodniu, kolejne akcje sprzątania lasów i miejskich parków.


Czysta Bydgoszcz – podejmij wyzwanie!
24 kwietnia Rady Osiedli Wilczak-Jary i Okole zapraszają do wspólnego sprzątania Parku nad Starym Kanałem. Zbiórka o godz. 11.00 w siedzibie R. O. Wilczak-Jary przy ul. Nakielskiej 70. Akcja potrwa do godz. 14.00. Wydarzenie odbędzie się z zachowaniem wszelkich środków ostrożności. Aby otrzymać zestaw startowy, obowiązują zapisy.

Link do wydarzenia na fb TUTAJ.

SprzątaMY las w Bydgoszczy
25 kwietnia w godz. 9-14 Fundacja Zielone Jutro, Fundacja Sportolubni i Rada Osiedla Brdyujście zapraszają na kolejną akcję sprzątania lasu.

I Etap: od godz. 10.00 do 12.00 - ul. Fordońska 402
II Etap: od godz. 11.00 do 13.00 - skrzyżowanie ulic Stefana Ciszewskiego i Teodora Kocerki

Organizator zapewnia worki, rękawiczki i odbiór zebranych odpadów, choć rękawiczki najlepiej zabrać własne. Na uczestników akcji czekają ekoupominki. Akcję wspiera Nadleśnictwo Żółędowo oraz Czysta Bydgoszcz.

Link do wydarzenia na fb TUTAJ.