Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Bydgoszcz

W całej Polsce obowiązują obostrzenia wprowadzone celem zwalczania epidemii COVID-19. Przyczyną zaostrzenia reżimu sanitarnego jest wzrost zakażeń koronawirusem. Dlatego też bydgoscy policjanci stanowczo egzekwują wprowadzone nakazy, zakazy i ograniczenia, aby maksymalnie ograniczyć transmisję koronawirusa.

Ten specyficzny czas, wiąże się ze wzmożonymi kontrolami, prowadzonymi przez policjantów i wspólnie z pracownikami inspekcji sanitarnej. Bydgoscy funkcjonariusze kontrolują placówki handlowe i lokale rozrywkowe. Reagują też na zgłoszenia dotyczące łamania obowiązujących obostrzeń. Osoby, które nie stosują się do ograniczeń, dystansu, obowiązku zakrywania ust i nosa maseczką muszą liczyć się z konsekwencjami prawnymi.

Pamiętajmy, że liczba zachorowań rośnie, sytuacja jest poważna i dużo zależy od zdyscyplinowania społeczeństwa.

Należy spodziewać się dalszych działań z naszej strony, mających na celu maksymalne odciążenie służby zdrowia.

W ostatniej dobie bydgoscy policjanci interweniowali ponad 140 razy w związku z niezakrywaniem twarzy. Nałożyli ponad 125 mandatów i skierowali 10 wniosków o ukaranie do sądu, a w pozostałych przypadkach zastosowali pouczenie. Dodatkowo zostanie sporządzony jeden wniosek do sądu i notatka do Państwowej Inspekcji Sanitarnej w związku z otwarciem lokalu gastronomicznego.

  • policjantka i pracownik Sanepidu stoją w markecie i obserwują obsługę oraz klientów
  • policjantka oraz pracownik Sanepidu idą po sali marketu i obserwują obsługę oraz klientów
  • policjant kontroluje teren siłowni