Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Bydgoszcz
25 marca odbędzie się V Bydgoskie Forum Inicjatyw Pozarządowych. Hasłem tegorocznego Forum jest “NGO w sieci”. Z uwagi na obostrzenia epidemiczne wydarzenie odbędzie się online. Na warsztaty obowiązują zapisy.


Wydarzenie  skierowane  jest do osób zaangażowanych w działalność obywatelską, a także tych, które chciałyby zacząć swoją przygodę w trzecim sektorze. Tym razem będzie to wyjątkowa edycja Forum - ze względu na panujące obostrzenia  będzie to wydarzenie online.

Część oficjalna będzie dostępna dla wszystkich, transmitowana „na żywo” na  facebook.com/bydngo

Część warsztatowa odbędzie się na platformie ZOOM. Obowiązują zapisy na jeden wybrany warsztat pod adresem Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. do dnia 23 marca br. Po zakończonej rejestracji osobom zainteresowanym wyślemy potwierdzenie i  link do warsztatu, który będzie aktywny w dniu wydarzenia od godz. 16.00

Program Forum:                                                                                                                                       
15.00 – 15.10  Powitanie
15.10 - 15.20   BCOPW online - czyli wsparcie dla NGO podczas pandemii -  Dorota Glaza Koordynatorka Bydgoskiego Centrum Organizacji Pozarządowych i Wolontariatu
15.20 – 16.00   Rozstrzygnięcie Konkursu na najlepszą bydgoską inicjatywę pozarządową „Przechodzący przez rzekę”  - Rada Działalności Pożytku Publicznego Miasta Bydgoszczy

Warsztaty godz. 16.00-18.00:

Warsztat 1. Organizacja w świecie cyfrowym: jak pracować i komunikować się  online?
Część I. Zmiany cyfrowe w organizacji
  1.  Jak technologie zmieniły pracę organizacji pozarządowych?
  2.  Zmiany w komunikacji i zarządzania zespołem
  3.  Zmiany w sposobie pracy z dokumentami: gromadzenie danych i zarządzanie nimi
  4.  Cyfrowa podróż organizacji non-profit: od adaptacji do transformacji
  5.  Pomocne narzędzia podczas zmian cyfrowych Część II. Efektywna komunikacja online
Część II
  1.  Dobre praktyki organizacji wydarzeń online
  2.  O czym warto pamiętać, organizując webinar, konferencję, spotkanie z zespołem
 
Osoby prowadzące:
Magdalena Pieńkowska - Kierownik programu TechSoup Polska
Maja Ziółkowska - Ekspertka rozwoju cyfrowego w TechSoup Polska
Liza Nema - Koordynatorka projektów w TechSoup Polska

Warsztat 2.  Odkryj e-wolontariat: współpracuj z wolontariuszami z całej Polski poprzez TuDu.org.pl
Jak zaangażować wolontariuszy w działania organizacji podczas pandemii? Jak przenieść wolontariat do sieci? TuDu.org.pl – pierwsza w Polsce platforma do współpracy między organizacjami społecznymi a wolontariuszami przez Internet!
Interaktywne spotkanie, które przybliży tematykę e-wolontariatu. Czym jest e-wolontariat, jakie niesie ze sobą korzyści, a także kiedy warto go wprowadzić w organizacji. Poznamy TuDu.org.pl – platformę łączącą niemal 3800 e-wolontariuszy i 850 organizacji z całej Polski.
Osoba prowadząca:
Aleksandra Belina - od ponad dekady związana z trzecim sektorem. W latach 2011-2012 koordynowała program Wolontariatu Europejskiego w Stowarzyszeniu Promocji Wolontariatu. Obecnie pełni rolę Dyrektorki Programowej w Fundacji Dobra Sieć – organizacji, która od 2009 roku prowadzi dwa zasadnicze programy: E-wolontariat i Moje Stypendium. Do najważniejszych celów Fundacji należy rozwój wiedzy o stypendiach i e-wolontariacie oraz promocja nowych technologii jako narzędzia wzmocnienia społeczeństwa obywatelskiego i zaangażowania społecznego w Polsce.
Łączy działalność fundacyjną z prowadzeniem badań o organizacjach pozarządowych w Polsce – jestem doktorantką na Wydziale Socjologii Uniwersytetu Warszawskiego.

Warsztat 3. Jak wykorzystywać social media do komunikacji działań organizacji?
Obecnie, jeszcze intensywniej niż choćby przed rokiem, komunikujemy się za pomocą internetu. Także organizacje przenoszą swoją aktywność do sieci, a media społecznościowe stają się głównym kanałem komunikacji. Jak opowiadać o działaniach organizacji w internecie? Jak skutecznie docierać do odbiorców? Jak budować relacje i wizerunek organizacji w internecie? Na dwugodzinnym spotkaniu prowadząca podzieli się  swoim doświadczeniem i praktycznymi wskazówkami, zwłaszcza z ostatnich lat prowadzenia kampanii "Organizacje społeczne. To działa!", opowiadającej o działaniach fundacji i stowarzyszeń w całej Polsce.
Osoba prowadząca:
Dorota Setniewska - od ponad 20 lat zajmuje się komunikacją i promocją w organizacjach społecznych. Współtworzyła ogólnopolskie kampanie społeczne, m.in na temat ubóstwa mieszkaniowego i praw osób z niepełnosprawnościami. W ramach seminariów regionalnych prowadzonych przez portal ngo.pl doradzała lokalnym organizacjom, jak lepiej komunikować działania społeczne. Obecnie z ramienia Stowarzyszenia Klon/Jawor koordynuje kampanię "Organizacje społeczne. To działa", promującą cały sektor.

18.00 - Zakończenie Forum

Szczegóły można znaleźć TUTAJ.

Link do wydarzenia TUTAJ.