Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Bydgoszcz

Informacje o imprezach:

Decyzją ZG PTTK aktualne władze PTTK wszystkich szczebli mają przedłużoną kadencję do końca stanu epidemii.

Wybory do Zarządu Kół i Klubów odbędą się nie później niż 60 dni od odwołania epidemii.

Do odwołania zawieszone zostają rajdy i zebrania

Bydgoszcz na Orientację" to jesienno/zimowy cykl 5 biegów na orientację w Bydgoszczy i okolicach. W zależności od stopnia zaawansowania, możesz wystartować na jednym z trzech dystansów. Najkrótszy dystans jest do pokonania z dziećmi. Jeśli nie czujesz się na siłach, aby samodzielnie pokonać trasę, możesz wystartować w grupie.

Ostatnio wprowadzone zmiany w rozporządzeniu pozwalają nam na przeprowadzenie kolejnej rundy BnO.

UWAGA! Terminy zależne od uzyskania zgody poszczególnych nadleśnictw. Zapisy chwilowo tylko na 3 rundę.

3 runda: 20 lutego 2021 (sobota). UWAGA! nowe miejsce na Bielicach. Centrum zawodów znajdować się będzie przy leśniczówce „Bielice". Wjazd od al. Jana Pawła II. Na węźle prowadzącym do lotniska należy skręcić w drogę pożarową w kierunku „Leśnictwo Bielice". Biuro zawodów będzie czynne od godziny 8:45 do startu ostatniego zawodnika.

Start masowy: długa: 10:00, średnia: 10:20, krótka: 10:40.

4 runda: 6 marca 2021 (sobota). Biegi w lasach Nadleśnictwa Szubin w okolicach Studzienek koło Kcyni. UWAGA! nowe miejsce.

5 runda: 7 marca 2021 (niedziela). Biegi w lasach Nadleśnictwa Różanna w okolicach Bożenkowa. Wielki finał.

Szczegóły i zapisy: https://bno.bydgoszcz.pl/


We wtorek dnia xx.02.2021 o godz. 11:00 Turystyczny Klub Seniora RO PTTK "Szlak Brdy" w Bydgoszczy zaprasza na spotkanie do świetlicy Regionalnego Oddziału PTTK "Szlak Brdy" w Bydgoszczy, przy ul. Sienkiewicza 1/I (w podwórzu po prawej). Wstęp do świetlicy tylko w maseczkach. UWAGA spotkania zawieszone do odwołania.


W poniedziałek dnia xx.03.2021 o godz. 17:00 Koło Przewodników Turystycznych i Pilotów Wycieczek RO PTTK "Szlak Brdy" w Bydgoszczy zaprasza wszystkich członków koła oraz pozostałych przewodników turystycznych i pilotów wycieczek na spotkanie do świetlicy Regionalnego Oddziału PTTK "Szlak Brdy" w Bydgoszczy, przy ul. Sienkiewicza 1/I (w podwórzu po prawej). Pobyt w świetlicy tylko w maseczkach. Wstęp wolny. UWAGA spotkania zawieszone do odwołania.


W czwartek dnia 04.03.2021 od godz. 17:00 do 18:30 Zarząd Klubu Turystów Pieszych "Wędrownik" RO PTTK "Szlak Brdy" w Bydgoszczy będzie pełnił dyżur, aby członkowie klubu mogli pobrać kalendarzyki, programy imprez, uregulować składki, odebrać legitymacje PTTK, itp. w świetlicy Regionalnego Oddziału PTTK "Szlak Brdy" w Bydgoszczy, przy ul. Sienkiewicza 1/I (w podwórzu po prawej). W trakcie dyżuru obowiązują nas aktualne obostrzenia pandemiczne: maseczka, dystans i dezynfekcja dłoni. UWAGA jeżeli zostanie przedłużona Kwarantanna Narodowa, dyżur zostanie odwołany.


W czwartek dnia xx.03.2021 o godz. 17:00 Klub Krajoznawczy oraz Regionalna Pracownia Krajoznawcza RO PTTK "Szlak Brdy" w Bydgoszczy zapraszają wszystkich miłośników krajoznawstwa oraz tych którzy chcieliby razem poznawać region i nie tylko, na spotkanie do świetlicy Regionalnego Oddziału PTTK "Szlak Brdy" w Bydgoszczy, przy ul. Sienkiewicza 1/I (w podwórzu po prawej). W programie prelekcja połączona z wyświetleniem filmu kolegi Adama Chylińskiego. Temat prelekcji: "Trasa turystyczna statkiem wzdłuż wybrzeży Norwegii od Bergen do granicy z Rosją" cz. 2. Podczas spotkania będzie można otrzymać informator "Krajoznawstwo zamknięte w odznakach" oraz zdobyć kolejne punkty do odznaki „Przyjaciel RPK PTTK Bydgoszcz". UWAGA!!! liczba uczestników ograniczona jest do 10 osób, obowiązują też zaostrzenia sanitarne z powodu koronawirusa. Będzie można skorzystać ze zbiorów biblioteki RPK. Można zdobyć kolejne punkty na odznakę Przyjaciel RPK PTTK Bydgoszcz. Wstęp do świetlicy tylko w maseczkach. UWAGA spotkania zawieszone do odwołania.


W środę dnia xx.03.2021 o godz. 17:30 Bydgoski Klub Turystyki Rowerowej "Gryf" RO PTTK "Szlak Brdy" w Bydgoszczy zaprasza wszystkich członków i przyjaciół klubu na spotkanie do świetlicy Regionalnego Oddziału PTTK "Szlak Brdy" w Bydgoszczy, przy ul. Sienkiewicza 1/I (w podwórzu po prawej). Stosujemy się do przepisów związanych z pandemią (maseczka lub chusta). UWAGA spotkania zawieszone do odwołania.


W poniedziałek dnia xx.03.2021 o godz. 17:30 Klub Turystów Górskich "Trawers" RO PTTK "Szlak Brdy" zaprasza wszystkich członków, na spotkanie do świetlicy Regionalnego Oddziału PTTK "Szlak Brdy" w Bydgoszczy, przy ul. Sienkiewicza 1/I (w podwórzu po prawej). Podczas spotkania prezentację „Wrześniowe Tatry" przedstawi Tomek Górka. Spotkanie otwarte dla wszystkich. Wstęp do świetlicy tylko w maseczkach. Ograniczenie do 10 osób. UWAGA spotkania zawieszone do odwołania.


We wtorek dnia xx.03.2021 o godzinie 17:40 Koło Turystyczne Fordon RO PTTK "Szlak Brdy" w Bydgoszczy zaprasza na spotkanie członków i sympatyków do pubu „Omega", który znajduje się przy ul. Swobodnej 1a. Będzie gitara ze śpiewaniem. Dojazd A 65, 81 i 82, przystanek Wyzwolenia/ Swobodna oraz T 3, 5, 7 i 10, przystanek Niepodległości (dojście 200 m ul. Wyzwolenia w stronę Starego Fordonu). UWAGA spotkania zawieszone do odwołania.


W czwartek dnia 18.03.2021 od godz. 17:00 do 18:30 Zarząd Klubu Turystów Pieszych "Wędrownik" RO PTTK "Szlak Brdy" w Bydgoszczy będzie pełnił dyżur, aby członkowie klubu mogli pobrać kalendarzyki, programy imprez, uregulować składki, odebrać legitymacje PTTK, itp. w świetlicy Regionalnego Oddziału PTTK "Szlak Brdy" w Bydgoszczy, przy ul. Sienkiewicza 1/I (w podwórzu po prawej). W trakcie dyżuru obowiązują nas aktualne obostrzenia pandemiczne: maseczka, dystans i dezynfekcja dłoni. UWAGA jeżeli zostanie przedłużona Kwarantanna Narodowa, dyżur zostanie odwołany.


W sobotę dnia 27.03.2021 zapraszam na 14 Rajd „Poszukiwanie Wiosny"  Pojezierze Brodnickie na terenie Brodnickiego Parku Krajobrazowego. W programie: rezerwat Retno, rezerwat Stręszek, rezerwat Okonek i inne. Trasy piesze ok. 15 km. Dojazd autokarem. Zbiórka 6:20 przy Tesco, odjazd 6:30 (z Fordonu – przystanek Twardzickiego/Witosa o 6:00, z Solca Kuj. 6:50). Zakończenie około 19:30. Koszt przejazdu ok. 50,- zł (zależny od ilości uczestników). Ilość miejsc ograniczona. Program jest ramowy i organizator zastrzega sobie możliwość zmian, tak w kolejności zwiedzanych miejsc, jak i ich ilości. UWAGA brak wolnych miejsc, zapisy na listę rezerwową.

Szczegółowe informacje i zapisy u organizatora - Tadeusz Frymark Kontakt: tel. 602 239 253 e-mail  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


W dniach 22-25.04.2021 zapraszam na „31 Wyprawę Krajoznawczą do Puszczy Augustowskiej". W programie: rezerwaty Kuriańskie BagnoStarożynPerkuć i inne, wędrówki szlakami turystycznymi i ścieżkami edukacyjnymi po punktach widokowych i innych atrakcjach. Noclegi i wyżywienie w Augustowie (pokoje 2-4 osobowe w gościńcu). Dojazd autokarem. Koszt przejazdu, noclegu i wyżywienia ok. 440,- zł (zależny od ilości uczestników). Dodatkowo płatne wstępy, przewodnicy, rejs, itp. Zbiórka 6:20 przy Tesco, odjazd 6:30 (z Fordonu – przystanek Twardzickiego/Witosa o 6:00, z Solca – przystanek na Rynku o 6:50). Program jest ramowy i organizator zastrzega sobie możliwość zmian, tak w kolejności zwiedzanych miejsc, jak i ich ilości. UWAGA brak wolnych miejsc, zapisy na listę rezerwową.

Szczegółowe informacje i zapisy u organizatora - Tadeusz Frymark Kontakt: tel. 602 239 253 e-mail  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. .


W dniach 16-19.09.2021 Klub Turystów Pieszych "Wędrownik" RO PTTK "Szlak Brdy" w Bydgoszczy zaprasza na wycieczkę krajoznawczą: Rudawy Janowickie. W programie: 16.09.2021 czwartek – przejazd na nocleg do Domu wczasowego „Morion" w Karpaczu17.09.2021 piątek - śniadanie - wyjście na Sokolik przez Husyckie Skały, schronisko Szwajcarka do Trzcińska (kościół) - zespół pałacowo-parkowy w Bukowcu (zwiedzanie parku: herbaciarnia, dwór, świątynia Ateny, dom Ogrodnika i inne) - w drodze powrotnej postój przy Zaporze na Łomnicy - obiadokolacja; 18.09.2021 sobota - śniadanie - wyjście na punkt widokowy „Karpatka" - Świątynia Wang - dalej rozdzielamy się na 2 grupy: I grupa idzie dalej w góry, II grupa: - obiadokolacja - dla chętnych możliwość wyjścia do kościoła na msze św., dla pozostałych wyjście na spacer wieczorową porą; 19.09.2021 niedziela - śniadanie - pakowanie bagażu do autokaru - wyjazd do Wrocławia (ratusz, rynek, czas wolny) - wyjazd do Bydgoszczy.

Wyjazd z Bydgoszczy w czwartek o godzinie 16:00 sprzed byłego Tesco w Bydgoszczy. Koszt wycieczki 400 zł. obejmuje przejazd autokarem, noclegi i wyżywienie, zaliczka 150 zł. Proszę zabrać dobre turystyczne obuwie na tereny górskie. Wyjazd powrotny ok. godz. 13:00. Serdecznie zapraszamy.

Zapisy do dnia 30.07.2021 u organizatora: Karolina Szulc, tel. 663 515 577. Współorganizator: Bartosz Masiełajć, tel. 664 634 449.


------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------


Kalendarz imprez turystycznych KTP „Wędrownik" w 2021 roku na stronie:

https://wedrownik.szlakbrdy.bydgoszcz.pl/o-klubie-kole/zycie-klubu/kalendarz-rajdow


------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------


Artykuły o tematyce turystycznej Marka Weckwertha, obecnie ukazują się w każdą sobotę w Gazecie Pomorskiej z tytułem: "Marek Weckwerth proponuje" (Turystyka) w sobotę 20.02.2021 ukazał się artykuł o Wąwozie Cieleszyńskim.

a w Ekspressie Bydgoskim o 16 Zimie w Borach Tucholskich w Zaborskim Parku Krajobrazowym.

Artykuły dostępne na stronach: https://pomorska.pl/kujawskopomorskie-parow-cieleszynski-zaginiony-swiat-ktory-sam-mozesz-odkryc-zdjecia/ar/c7-15447157

https://expressbydgoski.pl/turystyka-tak-sie-ucieka-z-miasta-w-biale-knieje-borow-tucholskich-zdjecia/ar/c7-15412439

Artykuły o charakterze turystycznym dostępne tylko w sieci na stronach: https://pomorska.pl/zimowa-galeria-ekstremalnego-kajakarstwa-na-rzekach-kujaw-i-pomorza-zobacz-niezwykle-zdjecia/ar/c7-15448581

https://pomorska.pl/snieg-i-lod-zaczynaja-topniec-ale-powodzi-na-kujawach-i-pomorzu-raczej-nie-bedzie/ar/c15-15449904

https://pomorska.pl/czy-zaleje-nas-wisla-ludzie-mieszkaja-w-dolinach-rzek-a-te-moga-upomniec-sie-o-swoje/ar/c15-15444195

Poprzednie artykuły na stronach:

https://pomorska.pl/morsowanie-z-wioslem-w-reku-skoro-mroz-i-snieg-ruszamy-na-kotomierzanke-zdjecia/ar/c7-15433417

https://expressbydgoski.pl/rowerem-do-zamku-bierzglowskiego-grudniowy-wiatr-go-nie-obronil-zdjecia/ar/c7-15337722

https://expressbydgoski.pl/to-juz-800-numer-bydgoskiego-informatora-turystycznego/ar/c7-15373448

https://pomorska.pl/ratuj-sie-kto-moze-czyli-o-zachowaniu-sie-na-kruchym-lodzie-na-brdzie-w-bydgoszczy-zdjecia/ar/c7-15442613

https://pomorska.pl/top-20-najpiekniejszych-zimowych-krajobrazow-kujaw-i-pomorza-zdjecia/ar/c7-15440685

https://pomorska.pl/turystyka-w-kujawskopomorskiem-glosuj-na-aplikacje-konstelacje-dobrych-miejsc-do-18-lutego/ar/c7-15439171

https://pomorska.pl/jerzy-szocinski-nosi-w-plecaku-50-lat-przygod-z-pttk/ar/c7-15436307

https://pomorska.pl/tak-morsuja-noca-kajakarze-bydgostii-w-blasku-pochodni-zdjecia/ar/c7-15438827

https://pomorska.pl/czy-grozi-nam-powodz-we-wloclawku-wisla-juz-zalewa-plock/ar/c15-15436187

https://pomorska.pl/brali-poganskie-glowy-i-chrzcili-je-w-bierzglowie-wezmiesz-lekcje-historii-zdjecia/ar/c7-15352761

https://pomorska.pl/kujawskopomorskie-gotyckie-koscioly-w-miastach-naszego-regionu-w-dawnej-koronie-polskiej-zdjecia/ar/c7-15425115

https://pomorska.pl/kujawskopomorskie-stoki-narciarskie-otwarte-biale-szalenstwo-czasem-wbrew-ograniczeniom-i-restrykcjom/ar/c2-15422447

https://pomorska.pl/turystyka-tak-sie-ucieka-z-miasta-w-biale-knieje-borow-tucholskich-zdjecia/ar/c7-15412439

https://pomorska.pl/kujawskopomorskie-oto-koscioly-gotyckie-w-naszym-regionie-wyjatkowe-zdjecia/ar/c7-15404580

https://pomorska.pl/kujawskopomorskie-wspaniale-gotyckie-koscioly-w-naszych-miastach-niezwykla-kapsula-czasu-zdjecia/ar/c7-15416617

https://pomorska.pl/eskimosom-podobni-czyli-historia-zimowych-splywow-na-brdzie-zdjecia/ar/c7-15400362

https://pomorska.pl/kujawskopomorskie-oto-koscioly-gotyckie-w-naszym-regionie-wyjatkowe-zdjecia/ar/c7-15404580

https://pomorska.pl/to-musisz-wiedziec-o-morsowaniu-do-zimnej-wody-wchodz-po-krotkiej-rozgrzewce-zanurzaj-sie-powoli/ar/c7-15398544

https://pomorska.pl/kuligi-samochodowe-zabronione-przepisy-holowanie-sanek-za-autem-zabawa-ktora-czesto-konczy-sie-tragicznie/ar/c16-15399966

https://pomorska.pl/kujawskopomorskie-biale-szalenstwo-w-regionie-mozliwe-takze-gdy-zamknieto-nam-stoki/ar/c7-15384498

https://pomorska.pl/jak-uratowalismy-55-zimowy-splyw-na-brdzie-oto-nasza-relacja-zdjecia/ar/c7-15382856

https://pomorska.pl/notec-brda-wisla-zobacz-najpiekniejsze-zdjecia-polskich-rzek-wykonane-zima-przez-mieszkanca-pomorza-i-kujaw-zdjecia/ar/c7-15383094

https://pomorska.pl/kujawskopomorskie-wraki-statkow-i-barek-w-naszym-regionie-zdjecia/ar/c7-15379227

https://pomorska.pl/bydgoszcz-slonce-spektakularnie-zegnalo-stary-rok-w-lesie-zdjecia/ar/c7-15370722

https://pomorska.pl/bydgoszcz-ma-wyplynac-na-wisle-ale-do-odry-i-niemiec-nadal-bedzie-jej-bardzo-daleko/ar/c15-15366775

https://pomorska.pl/kujawskopomorskie-dawnej-pruskie-teraz-nasze-nadwislanskie-twierdze-zdjecia/ar/c7-15370568

https://pomorska.pl/kujawsko-pomorskie-krzyzackie-zamczysko-nad-dolina-szalonej-gardegi-zdjecia/ar/c7-15367195

https://pomorska.pl/kujawskopomorskie-w-regionie-mamy-juz-trzy-drogi-sw-jakuba/ar/c7-15359239

https://pomorska.pl/kujawskopomorskie-romanskie-koscioly-czyli-fascynujaca-podroz-w-mroki-naszych-dziejow-zdjecia/ar/c7-15361691

https://pomorska.pl/towarzystwo-milosnikow-miasta-bydgoszczy-wydalo-54-kalendarz-bydgoski/ar/c7-15359129

https://pomorska.pl/spotkanie-oplatkowe-kajakarzy-i-rowerzystow-na-brdzie-zdjecia/ar/c7-15354813

https://pomorska.pl/zalew-koronowski-w-jesiennozimowej-odslonie-urzeka-kolorami-zobacz-nasza-galerie-zdjecia/ar/c7-15330060

https://pomorska.pl/pan-lech-milosnik-kujaw-komandor-splywow-kajakowych-odkrywca-roku/ar/c7-15348941

https://pomorska.pl/kujawskopomorskie-gory-sa-takze-w-naszym-regionie-nie-musisz-jechac-na-poludnie-polski-zdjecia-7122020/ar/c7-15327214

https://pomorska.pl/kujawskopomorskie-parada-starych-drzew-posepnych-oplecionych-bluszczem-zdjecia/ar/c7-15321074

https://pomorska.pl/kujawskopomorskie-wyprawa-w-aleje-orlow-gdzie-ujrzysz-wiekowe-daglezje-zdjecia/ar/c7-15323704

https://pomorska.pl/za-mostem-fordonskim-piekne-palace-i-taplanie-sie-w-blocie-zdjecia/ar/c7-15312345

https://pomorska.pl/wioslami-odmierzylismy-kilometry-na-kaszubskim-szlaku-pieciu-rzek/ar/c7-15285528

https://pomorska.pl/kujawskopomorskie-te-wspaniale-i-zrujnowane-zamki-krzyzackie-w-regionie-zdjecia/ar/c7-15283238

https://pomorska.pl/mosty-z-biegiem-kujawskopomorskiej-wisly-mamy-ich-10-zdjecia/ar/c7-15289656

https://pomorska.pl/plyniemy-wierzyca-przez-kaszuby-gdy-zlote-liscie-opadaja-do-wody/ar/c7-15273126

https://pomorska.pl/kalwaria-wielewska-jesienna-zaduma-na-zboczu-bialej-gory/ar/c7-15261182

https://pomorska.pl/dla-ciebie-na-weekend-nowy-dwor-gdanski-i-kawalek-zulaw/ar/c7-15277356

https://pomorska.pl/zlota-jesien-w-stanicy-pttk-nad-jeziorem-wdzydze/ar/c7-15260026

https://pomorska.pl/zapomniane-cmentarze-w-lasach-kujaw-i-pomorza-dbaja-o-nie-lesnicy/ar/c7-15266328

https://pomorska.pl/piaskiem-po-oczach-czyli-koniec-polski-koniec-swiata/ar/c7-15237257

https://pomorska.pl/rowerem-przez-szose-i-puszcze-tam-szlaki-mienia-sie-kolorami/ar/c7-15219806

https://pomorska.pl/swieta-studnia-i-laki-ja-otaczajace-czyli-niezglebione-tajemnice-puszczy-bydgoskiej/ar/c7-15207520

https://pomorska.pl/jedziemy-w-kotline-klodzka-i-w-otaczajace-ja-ze-wszystkich-stron-pasma-gorskie/ar/c7-15135420

https://pomorska.pl/jak-na-stole-a-z-glowa-w-chmurach-przygoda-w-niezwyklych-gorach-stolowych/ar/c7-15136556

https://plus.pomorska.pl/niezwykla-wyprawa-na-rybitwia-mielizne-na-srodek-zatoki-puckiej-zdjecia/ar/c7-15113810

https://pomorska.pl/atrakcje-w-borach-tucholskich-i-na-krajnie-latem-znajdziesz-tam-swoje-miejsce/ar/c7-15072764

https://pomorska.pl/pojezierze-brodnickie-oddychaj-bez-obaw-to-zielone-pluca-naszego-regionu/ar/c7-15072586

https://pomorska.pl/lesna-extrema-czyli-pieszo-po-dnie-kanalu-augustowskiego/ar/c7-14968558

https://pomorska.pl/extrema-w-czasach-zarazy-w-lasach-nad-kotomierzyca/ar/c7-14954356

https://pomorska.pl/spojrz-w-oczy-jaruzyna-poznaj-tajemnice-uroczyska-prodnia/ar/c7-14830964

Quiz o regionalnych pomnikach na stronie: http://www.pomorska.pl/quiz/4592,zgadnij_w_jakim_miescie_regionu_znajduja_sie_te_pomniki_quiz,q,t.html

Artykuł Krajobraz regionu jak malowany. Najpiękniejszy znajdziemy nad Wisłą jest na stronie: http://www.pomorska.pl/turystyka/a/krajobraz-regionu-jak-malowany-najpiekniejszy-znajdziemy-nad-wisla,12965532/

Można też czytać i komentować artykuły turystyczne w internetowym wydaniu Gazety Pomorskiej

na stronie:  http://www.pomorska.pl/turystyka/


------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------


Wojewódzka Komisja Turystyki Pieszej PTTK woj. Kujawsko - Pomorskiego informuje, że organizuje egzamin eksternistyczny dla kandydatów na Przodownika Turystyki Pieszej III stopnia oraz na rozszerzenie uprawnień przodownickich: UWAGA!!! egzamin przełożony na inny termin.

Egzamin odbędzie się w Bydgoszczy (ul. Sienkiewicza 1/I) w sobotę dnia xx.xx.2021 o godz. 10:00.

Warunkiem przystąpienia do egzaminu jest przesłanie wypełnionego wniosku o przyznanie/rozszerzenie uprawnień PTP (nowy wzór wniosku do pobrania na stronie: ktpzg.pttk.pl) potwierdzonego przez macierzystą OKTP (Oddział PTTK) w nieprzekraczalnym terminie do dnia 12 listopada 2020 r. Wniosek powinien być czytelnie wypełniony, kompletny. Obowiązkowo opisać samodzielnie poprowadzone trasy (druga strona wniosku). Wniosek powinien być podpisany przez kandydata oraz przewodniczącego OKTP (ewentualnie prezesa Oddziału) i opatrzony w odpowiednie pieczątki. Osoby przyjeżdżają na egzamin na własny koszt.

Osoby przystępujące do egzaminu na rozszerzenie uprawnień przodownickich winny mieć ze sobą aktualne legitymacje PTTK i PTP oraz książeczki OTP ze zweryfikowaną stosowną odznaką. Kandydaci na przodownika powinni mieć ze sobą aktualne legitymacje PTTK,  książeczki OTP ze zweryfikowaną stosowną odznaką oraz zdjęcie do legitymacji PTP.

UWAGA!!! Podczas egzaminów obowiązują zalecenia sanitarne związane z koronawirusem.

Informacje i zapisy (składanie wniosków - wyłącznie oryginały w formie papierowej) na adres: Zdzisław Gostomski, 86-200 Chełmno, os. Kopernika 2/60, tel. 662 581 591 e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Informacje: Marek Klain, kontakt: tel. 603 187 444 e-mail  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

UWAGA!!! egzamin przełożony na inny terminOsoby zgłoszone zostaną powiadomione o nowym terminie.


------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------


KTP „Wędrownik" zorganizował konkurs fotograficzny na temat: " Wędrówki w obiektywie ".

Fotografie można obejrzeć w Galerii Podróżnika w świetlicy R.O. PTTK "Szlak Brdy" ul. Sienkiewicza 1/I.


------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------


Wysokość składki rocznej w 2021 roku:

• 65 zł - składka normalna

• 40 zł - składka ulgowa

• 30 zł - składka ulgowa młodzieżowa

• 20 zł - składka ulgowa opłacana od 1 września

Uprawnieni do opłacania członkowskiej składki ulgowej są:

• rodzice lub opiekunowie prawni osób małoletnich opłacający składkę za co najmniej jedną osobę małoletnią (składka rodzinna),

• emeryci, renciści i osoby z orzeczoną niepełnosprawnością,

• kombatanci, inwalidzi wojenni i wojskowi, osoby posiadające status weteranów,

• bezrobotni,

• osoby pobierające świadczenia przedemerytalne.

Uprawnieni do opłacania członkowskiej składki ulgowej młodzieżowej są:

• opiekunowie szkolnych kół PTTK,

• osoby małoletnie do ukończenia 16 roku życia,

• młodzież szkolna i młodzież akademicka studiująca - do ukończenia 26 roku życia,

Uprawnieni do zwolnienia z opłacania składki członkowskiej są:

• Członkowie Honorowi PTTK,

• dzieci i młodzież z placówek opiekuńczo-wychowawczych do ukończenia nauki w szkołach ponadgimnazjalnych dziennych – do ukończenia 20 roku życia,

• dzieci i młodzież ze szkół specjalnych do ukończenia nauki w szkołach ponadgimnazjalnych dziennych – do ukończenia 20 roku życia,

• uczniowie z orzeczoną niepełnosprawnością do ukończenia nauki w szkołach ponadgimnazjalnych dziennych – do ukończenia 20 roku życia.

• osoby niepełnosprawne z orzeczoną niezdolnością do samodzielnej egzystencji, kontynuujące naukę lub terapię w szkołach ośrodkach wychowawczych lub warsztatach terapii zajęciowej.


Wpisowe do PTTK jest opłatą jednorazową wnoszoną przy składaniu deklaracji członka PTTK. W kwocie tej kryje się również opłata za legitymację PTTK oraz znaczek organizacyjny (w wysokości 8 zł).

Obecnie wpisowe wynosi:

• 20 zł dla osoby opłacającej składkę normalną,

• 10 zł dla osoby opłacającej składkę ulgową (z wyjątkiem uczniów),

• 8 zł dla uczniów do poziomu szkoły ponadgimnazjalnej włącznie.


------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------


Propozycje kulturalne i sportowe:


Galeria Autorska (Bydgoszcz, ul. Chocimska 5) zaprasza:


Wystawa linorytów Jacka Solińskiego pt. "Promienność. Wybór selektywny".

Ekspozycję można będzie obejrzeć od 25 października do 10 listopada po wcześniejszym telefonicznym ustaleniu terminu. Tel. 608 596 314.


ŻYCIE W UKRYCIU – odsłona 38-swiateczna: ks. Jan Sochoń – poezja, Jan Kaja - obrazy

https://bydgoszcz24.pl/pl/14_kultura/24380_-ycie-w-ukryciu-galeria-autorska-proponuje-odslona-38-swiateczna.html

ŻYCIE W UKRYCIU – odsłona 39: Przemysław Dakowicz – poezja, Bronisław Zygfryd Nowicki - grafika

https://bydgoszcz24.pl/pl/14_kultura/24451_-ycie-w-ukryciu-galeria-autorska-proponuje-odslona-39.html

ŻYCIE W UKRYCIU – odsłona 40: Ryszard Milczewski-Bruno – poezja, Leszek Przyjemski - działania konceptualne

https://bydgoszcz24.pl/pl/14_kultura/24515_-ycie-w-ukryciu-galeria-autorska-proponuje-odslona-40.html

ŻYCIE W UKRYCIU – odsłona 41: ks. Witold Broniewski – pisma filozoficzne, Jacek Soliński - obrazy

https://bydgoszcz24.pl/pl/14_kultura/24580_-ycie-w-ukryciu-galeria-autorska-proponuje-odslona-41.html

ŻYCIE W UKRYCIU – odsłona 42: Kazimierz Hoffman – poezja, Kazimierz Jułga - fotografia

https://bydgoszcz24.pl/pl/14_kultura/24641_-ycie-w-ukryciu-galeria-autorska-proponuje-odslona-42.html

ŻYCIE W UKRYCIU – odsłona 43: Jerzy Pluta – proza, Józef  Zegarliński - fotografia

https://bydgoszcz24.pl/pl/14_kultura/24728_-ycie-w-ukryciu-galeria-autorska-proponuje-odslona-43.html

ŻYCIE W UKRYCIU – odsłona 44: Kazimierz Jułga – poezja i malarstwo

https://bydgoszcz24.pl/pl/14_kultura/24792_-ycie-w-ukryciu-galeria-autorska-proponuje-odslona-44.html

ŻYCIE W UKRYCIU – odsłona 45: Jarosław Jakubowski – poezja, Wojciech Nadratowski - obrazy

https://bydgoszcz24.pl/pl/14_kultura/24854_-ycie-w-ukryciu-galeria-autorska-proponuje-odslona-45.html


Myśl jest  przestrzenią dziwną" – część 1: w 100 rocznicę urodzin św. Jana Pawła II

https://bydgoszcz24.pl/pl/14_kultura/24174_-mysl-jest-przestrzenia-dziwna-wspomnienie-w-100-rocznice-urodzin-sw-jana-pawla-ii.html

Myśl jest  przestrzenią dziwną" – część 2: w 100 rocznicę urodzin św. Jana Pawła II

https://bydgoszcz24.pl/pl/14_kultura/24188_mysl-jest-przestrzenia-dziwna-w-100-rocznice-urodzin-sw-jana-pawla-ii-odslona-ii.html

Myśl jest  przestrzenią dziwną" – część 3: w 100 rocznicę urodzin św. Jana Pawła II

https://bydgoszcz24.pl/pl/14_kultura/24232_-mysl-jest-przestrzenia-dziwna-w-100-rocznice-urodzin-sw-jana-pawla-ii-odslona-iii.html

Myśl jest  przestrzenią dziwną" – część 4: w 100 rocznicę urodzin św. Jana Pawła II

https://bydgoszcz24.pl/pl/14_kultura/24258_-mysl-jest-przestrzenia-dziwna-w-100-rocznice-urodzin-sw-jana-pawla-ii-odslona-iv.html

Myśl jest  przestrzenią dziwną" – część 5: w 100 rocznicę urodzin św. Jana Pawła II

https://bydgoszcz24.pl/pl/14_kultura/24273_-mysl-jest-przestrzenia-dziwna-w-100-rocznice-urodzin-sw-jana-pawla-ii-odslona-v.html

Myśl jest  przestrzenią dziwną" – część 6: w 100 rocznicę urodzin św. Jana Pawła II

https://bydgoszcz24.pl/pl/14_kultura/24324_-mysl-jest-przestrzenia-dziwna-w-100-rocznice-urodzin-sw-jana-pawla-ii-odslona-vi.htmll

Myśl jest  przestrzenią dziwną" – część 7: w 100 rocznicę urodzin św. Jana Pawła II

https://bydgoszcz24.pl/pl/14_kultura/24338_-mysl-jest-przestrzenia-dziwna-w-100-rocznice-urodzin-sw-jana-pawla-ii-odslona-vii.html

Myśl jest  przestrzenią dziwną" – część 8: w 100 rocznicę urodzin św. Jana Pawła II

https://bydgoszcz24.pl/pl/14_kultura/24392_-mysl-jest-przestrzenia-dziwna-w-100-rocznice-urodzin-sw-jana-pawla-ii-odslona-viii.html


Bartłomiej Siwiec / Życzliwy i bezinteresowny. Wspomnienie aktora Mieczysława Franaszka

https://teatrologia.pl/rozmowy/bartlomiej-siwiec-zyczliwy-i-bezinteresowny-wspomnienie-aktora-mieczyslawa-franaszka/?fbclid=IwAR3pz7n9FjPBMLXZs5JGfOkpjv4sg6PEzfgocYHBbxIy9s0x8au7Yh0sQhs


Szczegóły:  www.autorska.plPropozycje innych oddziałów PTTK:


Oddział Miejski PTTK im. M. Sydowa w Toruniu informuje:


Już w najbliższą sobotę 19 lutego 2021 odbędą się już 44 Kopernikańskie Marsze na Orientację po Toruniu. Nie dalej jak w zeszłym roku, ale jeszcze przed pandemią, na trasę wyruszyło 577 uczestników. Dzisiaj taka otwarta formuła tradycyjnej imprezy jeszcze nie jest możliwa dlatego nasze marsze odbędą się na trasie wirtualnej. Swój udział zapowiedzieli już uczestnicy z innych krajów ... a nawet kontynentów. Impreza odbędzie się bez wpisowego, ale zaczyna się punktualnie o godz. 18:00 w sobotę i będzie to start jednoczesny dla wszystkich uczestników. Będzie też mapa jaką znacie z imprez klasycznych. Nie trzeba również się zgłaszać - wystarczy po prostu wziąć udział. Wasze wyniki będą liczone za pomocą specjalnej aplikacji, dzięki której swoje wyniki poznacie jeszcze  tego samego dnia wieczorem. Taka formuła imprezy zakłada współpracę rodzinną i choć nie jest to klasyczne wyjście w teren to emocji raczej nie zabraknie.

Szczegóły na stronie:  http://skarmat.pl/zawody-XLIV-Kopernikanskie-Marsze-na-Orientacje


Zapraszamy na XXX Zimę z Kompasem, która zaplanowana jest na sobotę 27 lutego 2021 roku w Kamionkach.

W tym roku tradycyjnej zimowej aury raczej nie zabraknie. Rozwiązania jakie zastosowaliśmy, między innymi w postaci rozciągniętego na trzy godziny startu, pozwalają na zachowanie dystansu pomiędzy uczestnikami i na bezpieczne wyjście do lasu w którym  będziecie mogli pospacerować z klasyczną mapą a także odpocząć od kłopotliwych maseczek. Na stronie znajduje się prosty formularz zgłoszeniowy. Prosimy o dotrzymanie terminu zgłoszeń żeby nie zabrakło dla Was materiałów startowych. Trasy:

TF -  trasa rodzinna, spacerowa prosta dla rodziców / opiekunów z dziećmi w dowolnym wieku.

TP – trasa dla początkujących lub ur. w 2008  i młodszych (drużyny 2-3 osobowe)

TT  - trasa dla niezaawansowanych lub  ur. w latach 2005 - 2007 ( drużyny 2 - 3 osobowe)

TU - trasa dla średniozaawansowanych lub ur. w latach 2001 – 2004  (drużyny  1- 2 osobowe)

TZ – trasa dla zaawansowanych lub ur. w roku 2000  i starszych  ( drużyny 1- 2 osobowe)

Szczegóły na stronie: http://skarmat.pl/XXX-Zima-z-Kompasem


Szczegóły rajów oraz propozycje na sobotę na stronie:

http://www.pttk.torun.pl/weekend.htm


Pozostałe informacje na stronie: http://www.pttk.torun.pl/Inne propozycje:


Urząd Marszałkowski województwa Kujawsko-Pomorskiego informuje:


Odkrywca 2020. Szczegóły na stronie: http://www.odkrywca.kujawsko-pomorskie.pl/

Zakończył się etap formalny konkursu, wpłynęło 27 zgłoszeń.

Nominacje na stronie: http://www.odkrywca.kujawsko-pomorskie.pl/154/nominowani

Ze względu na sytuację epidemiologiczną w Polsce, w tym roku nie odbędzie się uroczyste rozstrzygnięcie Konkursu ODKRYWCA 2020. Wręczenie Wyróżnień oraz Nominacji do Wyróżnień nastąpi w 2021 roku.

Wyniki na stronie: http://www.odkrywca.kujawsko-pomorskie.pl/160/konkurs-odkrywca-2020-rozstrzygniety

Strona Urzędu Marszałkowskiego: http://www.kujawsko-pomorskie.pl/

Strona turystyczna województwa: https://kujawsko-pomorskie.travel/Bydgoski Oddział Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego zaprasza:


W sobotę dnia 20.02.2020 o godz. 19:30 Oddział Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego w Bydgoszczy zaprasza wszystkich członków, sympatyków oraz Kaszubów do parafii św. Marka w Bydgoszczy-Fordonie (ul. Salezjańska 1) na mszę świętą po kaszubsku. Msze będą odprawiane we wszystkie soboty, tym razem w kaplicy klasztornej (ul. Salezjańska 1). Należy przyjść do 19:20. Szczegóły oraz teksty mszalne do pobrania na stronie: http://www.kaszubi.pl/o/Bydgoszcz/komunikat?id=3697

Relacja online na stronie: https://www.facebook.com/Mszô-kaszëbskô-113692813619894/


Krótka prezentacja ks. Krzysztofa Tuskadr. Cenôva na stronie:  https://youtu.be/n4whZXkbdKw


Wiadomości elektroniczne można kierować do nas na nowy adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Informujemy również, że stare adresy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. a także: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. są nadal czynne.

Kontakt do Prezesa Oddziału:  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Szczegóły:  http://www.kaszubi.pl/o/Bydgoszcz

oraz na: https://www.facebook.com/zkpbydgoszcz/Muzeum - Romański Ośrodek Kultury im. Ottona i Bolesława w Strzelnie zaprasza:


Zgłoszenia wycieczek i pielgrzymek:

Przewodnik i kustosz - Damian Rybak tel. 52-31-89-281, 602-878-005 lub emaliowo: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Szczegóły na stronie: http://parafiastrzelno.pl

Zapraszamy też na stronę: https://pojezierze24.pl/Biblioteczka turystyczna:


Kwartalnik TURYSTA


Koleżanki, Koledzy,

Mam do Was prośbę: ZG PTTK od wiosny rozpoczął wydawanie (na razie, z powodów finansowych w necie) kwartalnika TURYSTA, który zastąpił wydawany z rozmaitym skutkiem i bardzo nieregularnie Gościniec.

Zapewne jeszcze w tym roku zaczniemy wydawać także wersję papierową.

Moja prośba dotyczy dwóch spraw: po pierwsze proszę o udostępnienie informacji o powstaniu takiego pisma i podanie linku. Zależy nam bowiem na jak najszerszym gronie odbiorców. adres tego wydawnictwa jest następujący: www.turysta.pttk.pl .

Druga prośba, a raczej zachęta dotyczy współpracy - chętnie będziemy zamieszczali w działach tematycznych artykuły nadesłane przez waszych działaczy. Redaktorem naczelnym pisma jest Maria Janowicz.

Piszącym niniejszą prośbę członek kolegium Marian Jurak - wiceprezes ZG PTTK.

Pozdrawiam gorąco z Olsztyna na Warmii :)Ogień to druga woda czyli Łuk Karpat


Książka „Ogień to druga woda" jest relacją z liczącej ok. 2400 km wędrówki Dominika Księskiego Łukiem Karpat w 2017 roku. Napisana jest w formie itinerarium – relacji z komentarzami i dygresjami. Każdy, kto interesuje się górami (a Karpatami w szczególności), znajdzie tu coś dla siebie. Są szczegóły topograficzne, informacje na temat sprzętu, kondycji, odnajdywania się na ścieżkach wysokich połonin, anegdoty górskie, portrety ludzi, rozmowy przy ogniskach. Książka strona po stronie, kilometr po kilometrze wprowadza czytelnika w świat karpackich lasów, gościnnych przełęczy i przewiewanych wiatrem szczytów Słowacji, Czech, Polski, Ukrainy i Rumunii. 736 stron, ponad 300 zdjęć, mapki, szkice, tabele, indeks nazw, indeks osób. Książka jedyna w swoim rodzaju.

Łuk Karpat – licząca ponad dwa tysiące kilometrów trasa piesza przez pasma górskie położone w Słowacji, Czechach, Polsce, Ukrainie i Rumunii, mająca swój początek i koniec nad Dunajem.

Łuk Karpat 2017 – przejście w 2017 roku Łuku Karpat przez Dominika Księskiego z towarzyszami trasą klasyczną grzbietami górskimi przez pięć przełomów rzecznych: Dunajca, Popradu, Wielkiej Byski, Bodzy i Aluty.

Telefon do działu sprzedaży Wydawnictwa 508-211-990 (możliwość wysyłki klasyczną pocztą materiałów promocyjnych). Kontakt do Autora: 508-100-108 lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

FOTORELACJE

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------


Fotorelacja w Gazecie Pomorskiej – 16 Zima w Borach Tucholskich 2021:

https://pomorska.pl/turystyka-tak-sie-ucieka-z-miasta-w-biale-knieje-borow-tucholskich-zdjecia/ar/c7-15412439

Fotorelacja Danki Adamczyk – 16 Zima w Borach Tucholskich 2021:

https://www.facebook.com/media/set/?vanity=100009253692882&set=a.2806118793039883

Fotorelacje Agnieszki i Jacka Rybków – 16 Zima w Borach Tucholskich 2021:

https://www.facebook.com/photo/?fbid=4207772749252811&set=pcb.4207778809252205&__cft__[0]=AZUOT8II2dn_e7cTjVYhCM-EuuQYWq8UUUVUGcphv7-m73x7wGZys-rbW2mkuUET_mRYyxUC1nIF54kpZEqGDmQjtowem6idTNOrXw7o5Gn8biwlgB2mtubXnmD5sjMykW_87L8is9qLEoRq2mr7cToqGdUEdBC1kFG0N1htE6lXjw&__tn__=*bH-R

https://www.facebook.com/photo/?fbid=4209302705766482&set=pcb.4209305949099491&__cft__[0]=AZXtsPmDylJcnXVOhlgr8M_B3PUejNxBGbh9E_s_3ItY1jRGXDVr4dzfgO1mX-DpTM-6rdY96JcfLlk5YTqIR4P6tSH0rw6A-dg2tRgzRIWpUmcHmgDUyLq4PQ2C85m-b7Bq-eGt5E68RjNNWif4XbVMPZgCcCNGvvNHL39BBCyOug&__tn__=*bH-R

Fotorelacja Łukasza Szymandery – 16 Zima w Borach Tucholskich 2021:

https://www.facebook.com/photo/?fbid=3554840921237030&set=pcb.3554845207903268&__cft__[0]=AZW2_kjBZCcnLU3ED3xA66yfjLJ1bker4F17TUN5OZnO7L5ncgnXUyKdSrwBTUfCWQBuCIGA6f0axEFLrZfVaSS6E1QHvlb6mqwx3Sej0QEzr755i9cRnjEiOjIIJoSXTSmswK5urbZxAopx9524s_6US82WXorx3WsRgF3qt5mQYw&__tn__=*bH-R

Fotorelacja Kamilli Tafelskiej – 16 Zima w Borach Tucholskich 2021:

https://www.facebook.com/photo/?fbid=3907806599262597&set=pcb.3907807829262474&__cft__[0]=AZUnRarX5r97RdUgJFNuV63dOdEDswNEM9PsRutctzdWZEjgutPHsPx7TYH4iKPwKAT3vhl0twZ49x76dj7xdv4gzkqH7MN2p4hOaGKk4RF93D8bL38BJf1MTvp13Xw9YQJf4jzT_3REWS-EAZRTmM9Veq6FlKmCJoZK0V6k8bDisw&__tn__=*bH-R

Fotorelacja Ewy Kłosowskiej – 16 Zima w Borach Tucholskich 2021:

https://www.facebook.com/photo/?fbid=1639971719525415&set=pcb.1639971952858725&__cft__[0]=AZVaYViykK6-SuoA2y1-T_uFEhvKF3_oE6da9XqTyzTIpviFM6uT2zaOK6-9wi8NlYU-4InP9UiHsZ0nUtW8lPZTZGR3AI9wYBdGxCmZlRfVZLFFXJzqKlsTU5K3clUW0PNNvix9dXQHgbCU8B_bUKRsyO3XmfeLS7eSiC3NXN7fHw&__tn__=*bH-R

https://www.facebook.com/photo/?fbid=1639608752895045&set=a.566415200214411&__cft__[0]=AZU3QElxZ4AEgHOrZEAi0Cthp91jbfMM47ifolMhdrf1ndzVnEJw7dme6ztIOcs9Eg46qXWbJDqFp5EUMQwbnso2jdgS0IOB3oGACbOPF8kvMLaLFSxmwdT70mXGXAK9gn9NSg79bvhQlNK10GVvJYQO2j4iQYbuMO2Yl5SrJyv5Kw&__tn__=EH-R

Fotorelacja Joanny Pawełczak-Zaborowskiej – 4 Krajoznawcza Impreza na Orientację InOBydgoszcz 12.12.2020:

https://www.facebook.com/photo/?fbid=4067563033273871&set=pcb.4067565139940327&__cft__[0]=AZX9iSsLKM38jJLTj9baY4dW-lqt9UCqmoGh-w9Fj7dzU2oc1SuiKBbf4LU1PxKclGRclUky0VVpxgOYswOqluSSGnporXbU1nVXVYcJJ5a_-9R07HqeL_zlED_ZgLKsrGVrxe4EIItkMJ626pxFdo-W--t3bn0BUz9tI1PuZ3MQ9w&__tn__=*bH-R

Fotorelacje w Gazecie Pomorskiej – "Las Mariański i Wielka Kępa Ostromecka":

https://pomorska.pl/turysci-w-glebokich-jarach-lasu-marianskiego-na-kepie-ostromeckiej/ar/c7-15242540

Fotorelacje Danki Adamczyk – 14 Rajd "Pieniński Park Narodowy" 2 cz.:

https://www.facebook.com/profile.php?id=100009253692882&sk=media_set&set=a.2726299117688518&type=3

https://www.facebook.com/profile.php?id=100009253692882&sk=media_set&set=a.2727353930916370&type=3&comment_id=2727429670908796&reply_comment_id=2727462510905512&notif_id=1602867445966398&notif_t=photo_album_comment

Fotorelacje Zosi Tadrowskiej – 14 Rajd "Pieniński Park Narodowy" 4 cz.:

https://www.facebook.com/photo.php?fbid=3199242530185036&set=pcb.3199245603518062&type=3&__tn__=HH-R&eid=ARDr4hA7T2jMO8xzTFy66xUv-fw4RpIOBZEkF5EqDO-uA6ldZ6AEZ64YUrgIhY9YgWMlw8FpENN5cy91

https://www.facebook.com/photo.php?fbid=3202398753202747&set=pcb.3202402136535742&type=3&__tn__=HH-R&eid=ARC85hDEgbiJzmsGR0QjoPUaeeoBvUcnQqE_2EpzbQtkg1rypjWeDJ6q0Tul87CzFoak2oE5f7qeuUe3

https://www.facebook.com/photo.php?fbid=3202398753202747&set=pcb.3202402136535742&type=3&__tn__=HH-R&eid=ARC85hDEgbiJzmsGR0QjoPUaeeoBvUcnQqE_2EpzbQtkg1rypjWeDJ6q0Tul87CzFoak2oE5f7qeuUe3

Fotorelacje Danki Adamczyk – 29 "Wyprawa Krajoznawcza" – Wilno 3 cz.:

https://www.facebook.com/photo.php?fbid=2633466453638452&set=ms.c.eJxF0VGSZSEIA9AdTSGBBPa%7E%3BsSl5F%7E%3Bv3VIiiTiDISBAV6f%7E%3B8B8KAx0Idg6UVPpD3AHKhZwQWD8jWIRbKzk14c%7E_HEwJbKUyBUYQsyg0V0LNQvcV6izyS0HZH3YgHLBU3C%7E_yXEgaqFuvcQzyZSwZZVcqF8IHaE9kv4Jhh5S8%7E%3BphZpTTDsinDvC7gf6AR7MPcCFQl%7E%3Bw3I7KGsB2FPmD86BuafL7SnXiQkgLcoNB%7E%3BRKNAX0dZTbbhn%7E%3BHlteMRH0jBeuBzE3M77P29ws%7E_IP0BZwRbGna35Vu%7E%3Bwuc9zB7M%7E_mS%7E_kbyPDFgvUGx2E%7E%3B8ByeqQxg%7E-%7E-.bps.a.2633466116971819&type=3&__tn__=HH-R&eid=ARASJkn-mnClknh6tyHm4HBuSE3j0Dj4C0DjPfaIBWRWTpXDZ5_ScGx9SHhH5tY-vmaKNkutwNGINwEh

https://www.facebook.com/photo.php?fbid=2634026626915768&set=ms.c.eJxFkVuOZTEIA3c0AszL%7E_9%7E%3BYCO4h%7E%3BVsqG0Is4WKZltSo7H%7E_2oFwQbYg6ECrmFMUHWBhDzQ90T4e7PZA%7E%3B8BkQ21KpeiDWkPiANsW8ox6gjmHgA41obR4w0wWVB1IW4KZY95T6n0H7gW9TQDBT1C5SOZEiL1I1hmc8o3cK9AHWGvgOBIYM8JYDhSkt6g%7E_4yJxQhXcg9na44wzLNepFwAXRByK2VPjAdqCuAzYndH0GfBcTyoGU6XDxA2VrvCmu81rJrjPoE0Fdx7AxiBfp7VA7wPnbsvz%7E_1kNjItFnxG4Kvk3DfhFcpHUWQ2o%7E%3BMCcU61u9uUbgDP4icZEQElEkD6jOlEyPAzYHAlT%7E_Aw1VoMY%7E-.bps.a.2634026356915795&type=3&__tn__=HH-R&eid=ARARunF7RDn91ul2tRbcTqCpFeauYGBqRU1KxRKQ8n8wvbIw0PqdgxRPZURUzeATb3cz1z-LmWCqbjqm

https://www.facebook.com/photo.php?fbid=2634964826821948&set=ms.c.eJw9ztkNRDEIQ9GORmA2039jo%7E_QFfo%7E_Ib5DmnU4koe384QE%7E%3BwIOAXpAeMDvArgGPC4wHZS0aIRig3EpiKkU1J01z4WZzs%7E%3BQSDW%7E_tBbsAHWCcDeg%7E_oZ8LUh60yhkNLOB%7E_PaQW%7E_oM3WmJ5wNoHok9FjAOJD%7E_IPnC1B1Q%7E-%7E-.bps.a.2634964000155364&type=3&__tn__=HH-R&eid=ARDT2ZqO6rES9nhZ0wjFe4BHDxzqgYO5Zr9eadeMuT0LSjFKNTJv-P4h3r1fjEpEpJX2RYdNoJ4EhOjc

Fotorelacje Tadeusza Frymarka – Przewodnik w czasie pandemii: Leśna Extrema InO 02.05.2020:

https://www.facebook.com/215699752122570/photos/pcb.262567308215949/1142251426134060/?type=3&__tn__=HH-R&eid=ARBH22AdXgza7Q2i7eMfxseJoOohtxEJ82Tj4cxSAcdKVzvfZPeEhQ0zuLZUI2dfqhogpEWw1GukFyAD&__xts__%5B0%5D=68.ARBch_Ge-neihQoZF-MwX-hLHwZf4bXQTZ0-zFYulPuPUqqdICG2MZaIWFNMqN7oFQvdMxleA32nwngLtOfXvcCeaIe56d2v2gQFpTq_4sDAWV-7EGituKECNQLPdvXACTPMiiYDv4DTFTa_was572TCm8txWc_xE0gIBGm0DVjkSPT2W6dSNksYsSNGTQui5qfH8kfKGNHDa7Nm5wJjlpqSv-OAVwGW5WLdt5tIx9NY5wi-07BTM79vFdvbVyColnXyWJAnYim9PuYGGr6O1xua6IKisi1ECuOw35gpUpdhWgLF_A-AqMOizWeAY2z7GOAd4CnVWjFQ6onu9xkWPSzoFdfsFj0lndTsewzm-B7lj-lh

Fotorelacje w Gazecie Pomorskiej – "Fordońska Ekstrema"

https://pomorska.pl/spojrz-w-oczy-jaruzyna-poznaj-tajemnice-uroczyska-prodnia/ga/c7-14830964/zd/42375056

Fotorelacje „klubowiczów" Gryfa – 15 Zima w Borach Tucholskich:

https://www.facebook.com/1438793069745806/photos/pcb.2326484120976692/2326480994310338/?type=3&__tn__=HH-R&eid=ARDBZ3GZIvCXTZozdP7j-JxePLpVOwN-ox9NkbVvpcawMgXpfe0fHvC4dy8CEg-udueyFNueHXTP5W42&__xts__%5B0%5D=68.ARAgf7dT2jUnJWvfGteL7c62L7TxaE-DBzdLHuhB7_qeezg7DGwAXtM9sl5AfmwkhZlwXhJqReJozSOGHDT8aS-IJzXaSrJvi2L35NCCQN4GqOZY2iyLasqSxpq48x2_5GHg6I-YSp6s6axxJPZFeEd-S4GV_jAqGbOC8RDdfuraXWIX-molgOgCSt97og7o5Khqu8ldSkzHhpEykUGsVQSG7fYvbi44oJ3FSYn80FeJjy06mFbU99eu_0DhIVwPCCNJQlWdRkPJ-fVZPmA41OVBf75SKbnUHKn0qgg4QPeUPCkOylJxjy5ceo_bqEtpPEN5vXcEW1iaia-OiVOr3HI89trv

Fotorelacje Danki Adamczyk – 15 Zima w Borach Tucholskich:

https://www.facebook.com/media/set/?set=a.2486075551710877&type=3

Fotorelacje na stronie biblioteki – 8 Rajd Młodych Turystów – Bydgoskie InO i 3 Krajoznawcza Impreza na Orientację InOBydgoszcz 14.12.2019:

http://wimbp-bibliotekasrodmiescie.blogspot.com/2019/12/krajoznawczo-i-bibliotecznie.html#more

https://www.facebook.com/pg/filia14dworcowa49/posts/?ref=page_internal

Fotorelacje Tadeusza Frymarka – 8 Rajd Młodych Turystów – Bydgoskie InO 14.12.2019:

https://www.facebook.com/215699752122570/photos/pcb.458841561674424/1026738017685402/?type=3&__tn__=HH-R&eid=ARDyg9WIGUqff3xQ0mpCIcAsyw0BwCHCxW7zys4V8mam75ZOxsyylC086wu_J21YwP0WUBa3JIGaxMQL&__xts__%5B0%5D=68.ARBwggQSQvlz7kzkt9Vhj2piA8wKTcSrjrhEgGV3mqyFBYPSrK9O4zInZjlVBlplAMAwJ0rDVluaEZtjvGWVZu_6K-pNt4JRdiJbOqZH2i7CjAHX6rPECug5MYWSULPRZTBm1cAYt-yg0Eg02CqzGXAtUWXOLARw6I_xNOqhypQFe0bphB5-fKBDAhKZpLJISod_E_e3NFu4If-jHBI3KbL44UZYaCoTqbGVsr7MhviMddehhO43-IcFFOdWiBfWbmDOH7a0-irhujsxstkPpRSEal5hgXRhfcFHUTRV_ES5TXP8sp3W_PPUv5ezA_BtGeI

Fotorelacje Hanny Ryszewskiej – Górny Śląsk cz. 2:

https://wedrownik.szlakbrdy.bydgoszcz.pl/relacje/artykul-relacje?tx_news_pi1%5Baction%5D=detail&tx_news_pi1%5Bcontroller%5D=News&tx_news_pi1%5Bnews%5D=196&cHash=8fe0cdf6596990a22693eb49d69af91e

Fotorelacje Barbar: Kamińskiej i Kowalczyk – Rajd Niepodległości:

https://wedrownik.szlakbrdy.bydgoszcz.pl/relacje/artykul-relacje?tx_news_pi1%5Baction%5D=detail&tx_news_pi1%5Bcontroller%5D=News&tx_news_pi1%5Bnews%5D=195&cHash=78aed7ed42f9cfcb2448c914db8b7a7d

Fotorelacje Arka Borkowskiego – Toruń:

https://wedrownik.szlakbrdy.bydgoszcz.pl/relacje/artykul-relacje?tx_news_pi1%5Baction%5D=detail&tx_news_pi1%5Bcontroller%5D=News&tx_news_pi1%5Bnews%5D=197&cHash=b5cc6ecac10151efc8170d062185581f

Fotorelacje Ani Kraszkiewicz – Rajd Zaduszkowy:

https://wedrownik.szlakbrdy.bydgoszcz.pl/relacje/artykul-relacje?tx_news_pi1%5Baction%5D=detail&tx_news_pi1%5Bcontroller%5D=News&tx_news_pi1%5Bnews%5D=192&cHash=67585d4bd0ecfeb6ef662b882b204030

Fotorelacje Danki Adamczyk – 28 "Wyprawa Krajoznawcza" – Kaszuby część 1:

https://www.facebook.com/photo.php?fbid=2416536961998070&set=ms.c.eJw9zsERxDAIQ9GOdgAhjPpvbCfE5PrmIzvSiyiVS23HfjFwrAg4hA9yiooFvIALGW4uHbIWwK5K11k4GKAWOl64z2YDBCxqN2T2gGtPOmMK7mgXB5B74t5VYPgCzgMpLtBdqvYPxClwR2mcUctciHfD7gnd%7E_GxU%7E_RZnvm5RW%7E%3BAtfAuvJkLCB5p%7E%3B8OxomD9Fq%7E%3B%7E_zDlJx.bps.a.2416536565331443&type=3&__tn__=HH-R&eid=ARAW_xePafDGTegMg_n1jC9_w2L_uWTCvKGsLAhZR2EoM6A97VwTmw1pAgRA8_6J9_ROFWAsaicYGoZ4

Fotorelacje Danki Adamczyk – 28 "Wyprawa Krajoznawcza" – Kaszuby część 2:

https://www.facebook.com/photo.php?fbid=2416991828619250&set=ms.c.eJw9zsERxCAMQ9GOdpCwbLn%7E%3BxjKwca5vvgUMZDdMJ5paP17gigv0C3ChRVVPQYmWKwZ2Xsj9QnCfjbXmJOIWqa%7E%3BIu5F7NsL7vEJPIeIUqvmHGqdAacDlhB0DicD%7E%3B7gF3By0a.bps.a.2416991678619265&type=3&__tn__=HH-R&eid=ARCgK77obxooEkzmvpL2P6GQEDaTjOWGgBlS3sEbhmucVlYF3mOUUr4dE2M2y3GdMXZSFaTsKJfB0pPr

Fotorelacje Danki Adamczyk – 28 "Wyprawa Krajoznawcza" – Kaszuby część 3:

https://www.facebook.com/photo.php?fbid=2417196661932100&set=ms.c.eJw90FsKRDEIA9AdDSa%7E_97%7E_xwd5a6NchxiINiY4ItBIiP37Q4Qw30QsZnISIPdBJqMaFkkQr2nvBbRI0f%7E%3BC93NKWngR613Z%7E%3BcP9BkTxbhLEQMR0aC5ByhnVjgT7%7E%3BCHvgOSNMX8jTQd8O4nRU7Qhr7gEreZAnAV5QHshcMMGMaOwWLcwWcbzEOZB6%7E%3BwErk0tZ.bps.a.2417196245265475&type=3&__tn__=HH-R&eid=ARBM7fPV1uuhhG8SzIg-AlFSsWjVEfV8lbGL8tl9HXbb2ARNJe47a-74xfIRuQvrDF12XViiw1NrVHV_

Fotorelacje z Dziecięcego Graffiti – 6 Rajd Młodych Turystów – Flis Południowy:

https://www.facebook.com/media/set/?set=a.2132531940186577&type=3&__xts__%5B0%5D=68.ARA3XwOYN0v8PwViCQL3dktad8r18zpEoTQx2P9SrlGDkkzTPcrMvzTnBh0sWDRzj4cuurESEIDm5qloHSrg4eHXrwfqxf2fvZa00ozrOgOHr6AFCw6Yc7YZh512oFCr75n27tAVHgp_xnjqLsbdgTWG8DdTAHvskn7Mw2aVl0wx5VofG8o-GBb9NcYptFqtGGE4cotwOywoVkB495zbMDRwqpqZkdn72rnMX-6pspDg_QDi8QESA24PN2v2hieoVRyAPXV9kW7z7KDbXzfjdfQ0eZNQAnK-1aintSOK1vzR_Mn6WcrKgtGIBjPtVOyC6jsOs0L16DdWYkX3L3lSJpaKs7k6KL_Cj7MzCxXXBqrF8s45sn0vBauy3WunVQi5dUUgcMo3nx5aYJ9il7RhEh-xvbNefJS8rog2W54Mx4M4F7bBpuwzm3v3byJW-GIPjibTHkovRhGTOluL8lEo&__tn__=-UC-R

Fotorelacje Marii Samborskiej – Ostromecko- Gzin:

https://wedrownik.szlakbrdy.bydgoszcz.pl/relacje/artykul-relacje?tx_news_pi1%5Baction%5D=detail&tx_news_pi1%5Bcontroller%5D=News&tx_news_pi1%5Bnews%5D=190&cHash=d79045f71a76eb9fddfcf589bd320595

Fotorelacje Anny Kraszkiewicz – Szlak Panoramy Chełmna:

https://wedrownik.szlakbrdy.bydgoszcz.pl/relacje/artykul-relacje?tx_news_pi1%5Baction%5D=detail&tx_news_pi1%5Bcontroller%5D=News&tx_news_pi1%5Bnews%5D=187&cHash=4ebfa7efac2fd265968be65a0bd40553

Fotorelacje Hanny Ryszewskiej – Góry i Pogórze Kaczawskie:

https://wedrownik.szlakbrdy.bydgoszcz.pl/relacje/artykul-relacje?tx_news_pi1%5Baction%5D=detail&tx_news_pi1%5Bcontroller%5D=News&tx_news_pi1%5Bnews%5D=54&cHash=834191da8e32909ccbc3b957fb0d0aa3

Fotorelacje Danki Adamczyk – 12 Rajd "Park Narodowy Góry Stołowe":

https://wedrownik.szlakbrdy.bydgoszcz.pl/relacje/artykul-relacje?tx_news_pi1%5Baction%5D=detail&tx_news_pi1%5Bcontroller%5D=News&tx_news_pi1%5Bnews%5D=183&cHash=4dada63b072a3b633f3c54278d964183

Fotorelacje Tadeusza Frymarka – 12 Rajd "Park Narodowy Góry Stołowe" cz. 1:

https://www.facebook.com/events/430355607596958/permalink/437946566837862/?acontext=%7B%22action_history%22%3A[%7B%22mechanism%22%3A%22recent_posts_card%22%2C%22surface%22%3A%22permalink%22%2C%22extra_data%22%3A%22[]%22%7D%2C%7B%22surface%22%3A%22permalink%22%2C%22mechanism%22%3A%22recent_posts_card%22%2C%22extra_data%22%3A%22[]%22%7D]%7D

Fotorelacje Tadeusza Frymarka – 12 Rajd "Park Narodowy Góry Stołowe" cz. 2:

https://www.facebook.com/events/430355607596958/permalink/437956150170237/?acontext=%7B%22action_history%22%3A[%7B%22mechanism%22%3A%22recent_posts_card%22%2C%22surface%22%3A%22permalink%22%2C%22extra_data%22%3A%22[]%22%7D%2C%7B%22surface%22%3A%22permalink%22%2C%22mechanism%22%3A%22recent_posts_card%22%2C%22extra_data%22%3A%22[]%22%7D]%7D

Fotorelacje w Gazecie Pomorskiej – 12 Rajd "Park Narodowy Góry Stołowe"

https://pomorska.pl/jesien-gorach-stolowych-na-szlaku-turysci-z-kujaw-i-pomorza-zdjecia/ar/c7-14510331

Fotorelacje Hanny Ryszewskiej – 10 Impreza Na Orientację z Wędrownikiem w Puszczy Bydgoskiej:

https://wedrownik.szlakbrdy.bydgoszcz.pl/relacje/artykul-relacje?tx_news_pi1%5Baction%5D=detail&tx_news_pi1%5Bcontroller%5D=News&tx_news_pi1%5Bnews%5D=177&cHash=b04eb5ea0df49e660f72657e071ab401

Fotorelacje Koninian – 27 "Wyprawa Krajoznawcza" – Śladami Olędrów i pałaców:

https://www.dropbox.com/sh/kikbfr35enibksp/AABFw7ohsQ3xR41V5_0vZfJ2a?dl=0

Fotorelacje Tadeusza Frymarka – Rajd Śladami Błogosławionego Czesława Jóźwiaka cz. 1:

https://www.facebook.com/215699752122570/photos/pcb.747531302378517/945936305765574/?type=3&__tn__=HH-R&eid=ARDFCERB6zTVwWz0q1EnIdy6_0RRujcFymXeNhJSuS5ztXxcP14NvP36BPpNQhz5l8Fl8dIzQEaMu4z3&__xts__%5B0%5D=68.ARAya2CkkP1r45rJEK_3OqKRjvI0OwyQcozt2krPh8nf_Ug9oPk-VBXL8aPgufjpSx-bfhlE2Pl23N4wwSUxYUd9ER0q03EGN73bJaybwqgS1MATqL-Zi9pYgFTymhAW-ZMPRFNk-TOL9WfhWMD4UG3mwbPd8AAJ0l2fwdp0t0AR20-wpPPNaCHDEjsdotPTkF1I0qtA0sYh7HomhepfkgEiiF1_sViZ08UiB8IJh5hHAmnlhsNEv2mRMWSSp9zQol6ovVsiYLnJB_5lE7jZfo65IyNQgp9rk_qEIMQui_NKC5Fj0Q9Can3ktppfakEEawVzvm4vy1vbkHRqCjG9esH7b8oYngo2TyJsgBs3ZBdUqTm6

Fotorelacje Tadeusza Frymarka – Rajd Śladami Błogosławionego Czesława Jóźwiaka cz. 2

https://www.facebook.com/215699752122570/photos/pcb.747533162378331/945945049098033/?type=3&__tn__=HH-R&eid=ARC_7I06Bo5UPaxkyrVnI03nTIlXLZR8YF6f-7TUIc6bi9h932lzl3kKpFtrPIj4vJYwBE_kKHyah603&__xts__%5B0%5D=68.ARBZUu9o0qs2KwWXduh8QfcGp8-mUxcBAGycgv8uM9SpIiTWjcbyNMaEJ9IlqVxp70SYqeipEizqU-qYhBEQusCG_yi3vvjN-7IJFcay8m6uce0pJygDV2InNi-orsUK3Wju_DD--IsrIjOmurf6ZizRStwLSxdYQVyDnN0PJs_99XoBxmnKrNxPU_WkdOmcpOYCQn-wWnuBdS87grI39MfT5J0zHMytIcEQipcVXm1wqkZxT5SgElOQ29BWBFZkfhqA8xmjQfDJ-gjDLiQHIOT8dO4xgygxr5dYcWyxrsw-wkcHcQz6xbjHFzSzQleNprFxmM-zRW_fhvckWbdohgACG4PZZP8Rv95eXcGINdOaKhUA

Fotorelacje Hanny Ryszewskiej – 11 Rajd "Roztoczański Park Narodowy":

https://wedrownik.szlakbrdy.bydgoszcz.pl/features/kalendarz-imprez/tytul-domyslny

Relacja Hanny Ryszewskiej – 11 Rajd "Roztoczański Park Narodowy":

https://wedrownik.szlakbrdy.bydgoszcz.pl/relacje/artykul-relacje?tx_news_pi1%5Baction%5D=detail&tx_news_pi1%5Bcontroller%5D=News&tx_news_pi1%5Bnews%5D=59&cHash=bb5ace6050d2ceed140536fc9c6da5b3

Fotorelacje Danki Adamczyk – 11 Rajd "Roztoczański Park Narodowy" (4 albumy):

https://www.facebook.com/media/set/?set=a.2298857617099339&type=3

https://www.facebook.com/media/set/?set=a.2298867900431644&type=3

https://www.facebook.com/media/set/?set=a.2298879897097111&type=3

https://www.facebook.com/media/set/?set=a.2298891140429320&type=3

Fotorelacje Tadeusza Frymarka – 26 "Wyprawa Krajoznawcza" – Suwalszczyzna cz. 2:

https://www.facebook.com/215699752122570/photos/pcb.417294822240234/932287657130439/?type=3&__tn__=HH-R&eid=ARD777jw46zLtxtZTUS3k7PaRE-r2n0S8PjmBN7GjuQjqBrwVhYf6oKa9P_uPtDEDZ6tnTDISHs2dYGD&__xts__%5B0%5D=68.ARDEcKlzRDY2HD5A6nA64e_d7Cil6IGVwVYVhNh3zms0eyntDsG6C4Okff4vCOT7uSn7CP31BmXj_dH50LrTIuE71TuDKFGODhTbp5mSAmr6wfWh9qhvgdWPrL9qLSmdI4u7CV3YI8HJAuglpttbuyNdNkf2yWNYI6MuoJba_PznaYd3cO9c73ERRw4L35mZ5_ohw2-ei8sBnxgt9WzEOppT1ysCVc3r2hilLH_vHU641yJLsBm4M1Oa9tUqSKrlNsCsDNblilmNVlUYoan9jl-jzpsWAQYL0RDUtwkR-x9QZOuMYnk7OzOHMhEv0f4xy9g4xG3XTnw6vlVK4DjCrh03FBxT5xus36xuRNH5_j659XHe

Relacja Hanny Ryszewskiej – 26 "Wyprawa Krajoznawcza" - Suwalszczyzna cz. 2:

https://wedrownik.szlakbrdy.bydgoszcz.pl/relacje/artykul-relacje?tx_news_pi1%5Baction%5D=detail&tx_news_pi1%5Bcontroller%5D=News&tx_news_pi1%5Bnews%5D=62&cHash=cb7294fd274a92c101321d99b74827aa

Fotorelacje Hanny Ryszewskiej – 26 "Wyprawa Krajoznawcza" - Suwalszczyzna cz. 2:

https://wedrownik.szlakbrdy.bydgoszcz.pl/features/kalendarz-imprez/tytul-domyslny/galeria-2

Fotorelacje Danki Adamczyk – 26 "Wyprawa Krajoznawcza" - Suwalszczyzna cz. 2 (3 albumy):

https://www.facebook.com/media/set/?set=a.2276365296015238&type=3

https://www.facebook.com/media/set/?set=a.2276376966014071&type=3

https://www.facebook.com/media/set/?set=a.2276389719346129&type=3

Relacja Hanny Ryszewskiej – 12 Poszukiwanie Wiosny w Dolinie Gąsawki:

https://wedrownik.szlakbrdy.bydgoszcz.pl/relacje/artykul-relacje?tx_news_pi1%5Baction%5D=detail&tx_news_pi1%5Bcontroller%5D=News&tx_news_pi1%5Bnews%5D=55&cHash=5097cb887cf88c140844727ea1ba3527

Artykuły w Gazecie Pomorskiej – 12 Poszukiwanie Wiosny w Dolinie Gąsawki:

https://pomorska.pl/na-paluckim-szlaku-kosciolek-w-parlinie-warto-go-odwiedzic-w-maju/ar/c7-14092241

https://pomorska.pl/przez-wschodnie-paluki-wzdluz-jezior-do-zrodla-swietego-huberta/ar/c7-14083127

https://pomorska.pl/wyprawa-na-wschodnie-paluki-do-kamiennego-domu/ar/c7-14066167

https://pomorska.pl/zwiedzamy-paluki-pieszo-do-zrodel-rzeki-gasawki-zdjecia/ar/c7-14047219

Relacja z 1 Rajdu Młodych Turystów – Myślęcinek na stronie:

https://bankgenow.edu.pl/2019/04/03/swiat-roslin-poznawany-dotykiem/

Relacja Hanny Ryszewskiej – 4 Nocna InO z Wędrownikiem:

https://wedrownik.szlakbrdy.bydgoszcz.pl/relacje/artykul-relacje?tx_news_pi1%5Baction%5D=detail&tx_news_pi1%5Bcontroller%5D=News&tx_news_pi1%5Bnews%5D=83&cHash=8c4061613d1d9e90a653b43e3d9d6d4d

Relacja Hanny Ryszewskiej – 14 Zima w Borach Tucholskich:

https://wedrownik.szlakbrdy.bydgoszcz.pl/relacje/artykul-relacje?tx_news_pi1%5Baction%5D=detail&tx_news_pi1%5Bcontroller%5D=News&tx_news_pi1%5Bnews%5D=86&cHash=540f9bb223957c314dbc7261793a1740

Fotorelacje Agnieszki i Jacka Rybka – 14 Zima w Borach Tucholskich:

https://www.facebook.com/photo.php?fbid=2460371527326284&set=pcb.2460393747324062&type=3&__tn__=HH-R&eid=ARCnBNflEzBiIrnDEmNLsbpyJLnn93hDLlvhXr0c5wDK4qteNo15_mO7RnGUqCA_R3JzWNe7sOVa56zc

Fotorelacje Leszka Umińskiego – 12 Wojewódzki Zlot Aktywnych Krajoznawców:

https://drive.google.com/drive/folders/1H4Kxr9rKmaZZu8XXeLxlrtGZsTPyZ7zY?usp=sharing

Fotorelacje Tadeusza Frymarka – 9 Impreza Na Orientację z Wędrownikiem w Myślęcinku:

https://www.facebook.com/215699752122570/photos/pcb.332742043968963/728164980876042/?type=3

Fotorelacje Arka Borkowskiego i Leszka Umińskiego – 2 Ogólnopolski Zlot Przewodników Turystycznych:

https://drive.google.com/drive/folders/1vZprzAlPeoUegkV4Y9UK7nLkDeG-Xpw_

Fotorelacje Leszka Umińskiego – 79 Rajd Młodego Turysty – Białe Błota:

https://drive.google.com/open?id=1KD6F9XdIu5cwfQ_pAWnQgS2htqlmw6ju

Relacja Hanny Ryszewskiej – 10 Rajd "Świętokrzyski Park Narodowy":

https://wedrownik.szlakbrdy.bydgoszcz.pl/features/kalendarz-imprez/tytul-domyslny/galeria-5

Fotorelacje Joanny Pawełczak-Zaborowskiej – 78 Rajd Młodego Turysty – Ostromecko:

https://www.facebook.com/photo.php?fbid=2065662683463926&set=pcb.422042531574586&type=3

Fotorelacje Tadeusza Frymarka – 11 Poszukiwanie Wiosny – Wielkopolska:

https://www.facebook.com/215699752122570/photos/pcb.548897785493033/587709444921597/?type=3

Fotorelacje Tadeusza Frymarka – 13 Zima w Borach Tucholskich – Borowiackie Uroczyska:

https://www.facebook.com/215699752122570/photos/pcb.184633798798142/567646913594517/?type=3

Fotorelacje Ewy Kłosowskiej – 13 Zima w Borach Tucholskich – Borowiackie Uroczyska:

https://www.facebook.com/media/set/?set=a.827954287393833.1073741961.100005378087970&type=3

Fotorelacje PTTK Konin – 22 Wyprawa Krajoznawcza po Wielkopolsce:

http://konin.pttk.pl/zdjecia/170910/

Fotorelacje Danki Adamczyk – 12 Zima w Borach Tucholskich – Borowiackie Uroczyska cz. 1:

https://goo.gl/photos/cJWCtivrHK4XVmoH7

Fotorelacje Danki Adamczyk – 12 Zima w Borach Tucholskich – Borowiackie Uroczyska cz. 2:

https://goo.gl/photos/9d6co3qVm8hubdfp8

Fotorelacje Danki Adamczyk – 20 "Wyprawa Krajoznawcza" - Kujawy Dookoła Gopła:

https://goo.gl/photos/yfdMbG1dFMeSgWE17

Fotorelacje Wiesława Kajdasza – Rajd Doliną Dolej Wisły w Bory Tucholskie:

https://drive.google.com/open?id=0B-nfnNaI5kbhOUJmYkZvT0ZlcVk  [źródło: Tadeusz Frymark]