Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Bydgoszcz
15 stycznia ruszy ogólnopolska rejestracja na szczepienia przeciw koronawirusowi dla seniorów, którzy ukończyli 80 lat. Tydzień później będą mogły zarejestrować się osoby po 70 roku życia. Podpowiadamy jak i gdzie zapisać się na szczepienie.


Informacje na temat Narodowego Programu Szczepień przeciw COVID-19 znajdziecie Państwo na rządowym portalu www.gov.pl/szczepimysie. Poniżej przedstawiamy kilka najważniejszych informacji na temat szczepień dla seniorów.
 
Osoby powyżej 80 roku życia będą rejestrowane w pierwszej kolejności. Rejestracja rusza w piątek, 15 stycznia. W piątek, 22 stycznia ruszy rejestracja dla osób powyżej 70 roku życia. Szczepienia dla obu grup rozpoczną się 25 stycznia.
 
Zarejestruj rodziców lub dziadków
Rejestrację na szczepienie senior może wykonać samodzielnie, za pośrednictwem rodziny lub bliskiej osoby. Do zapisu wymagany jest numer PESEL i nr telefonu. W czasie rejestracji wybiera się dokładny termin szczepienia oraz jego miejsce.
 
W Bydgoszczy na mapie punktów szczepień jest aktualnie ponad 50 lokalizacji. Aby sprawdzić gdzie można się zaszczepić wystarczy wejść na stronę https://www.gov.pl/web/szczepimysie/kujawsko-pomorskie i w lupce dopisać „Bydgoszcz”.

Jak zapisać się na szczepienie
Rejestracja na szczepienie będzie prowadzona za pośrednictwem ogólnopolskiej infolinii – 989. Infolinia będzie czynna całodobowo. Istnieje możliwość skontaktowania się z wybranym punktem szczepień. Mapa i dane kontaktowe punktów szczepień dostępne są tutaj. Prowadzona będzie także e-rejestracja za pośrednictwem portalu www.pacjent.gov.pl. Jeśli chcesz skorzystać z tego sposobu rejestracji, musisz posiadać Profil Zaufany.