Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Bydgoszcz

28-letni kierowca dacii duster został zatrzymany do kontroli drogowej przez policjantów z Fordonu. Nie byłoby w tym nic szczególnego, gdyby nie fakt, że bydgoszczanin przewoził ponad 100 gramów marihuany. Mężczyzna usłyszał zarzut posiadania znacznej ilości narkotyków. Prokurator objął go policyjnym dozorem.

Ustalenia policjantów z komisariatu w bydgoskim Fordonie doprowadziły do zatrzymania i przedstawienia 28-letniemu bydgoszczaninowi zarzutu dotyczącego posiadania znacznej ilości substancji zabronionych ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii.

Z wiedzy kryminalnych wynikało, że mieszkaniec Fordonu ma związek z narkotykami. W związku z tym postanowili to sprawdzić. Podejrzewanego mężczyznę zatrzymali w miniony wtorek (05.01.2021) o godz. 21.20, gdy jechał swoim samochodem ulicą Fordońską w Bydgoszczy. Przeprowadzone przeszukanie potwierdziło podejrzenia policjantów, którzy ujawnili ukryty w jego pojeździe susz roślinny. Przeprowadzone wstępne badania potwierdziły, że jest to ponad 100 gramów marihuany.

Bydgoszczanin został zatrzymany, po czym trafił do policyjnej izby zatrzymań. Usłyszał zarzut dotyczący posiadania znacznej ilości środków odurzających, za co może mu grozić kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Wczoraj (07.01.2021) prokurator zastosował wobec niego policyjny dozór.