Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Bydgoszcz

KOMUNIKAT
27 grudnia 2020 r. hala sportowo – widowiskowa OSiR w Solcu Kujawskim była areną zmagań uczestników Świątecznego Turniej Tenisa Stołowego. Kończący rok turniej miał bardzo silną obsadę, zjechało na niego blisko 120 dziewcząt i chłopców z 32 klubów reprezentujących sześć województw. Zawody rozegrano w ośmiu kategoriach. Oto dokładne wyniki turnieju:

Żaczki:

1. Julia Rogulska (LUKS Chełmno)

2. Zuzanna Wieczorek (Polonia Śmigiel)

3. Martyna Stosio (GKTS Gdańsk)

4. Wiktoria Ilcewicz (Krajna Sepólno Kraj.)

5. Magdalena Jagodzińska (LUKS Chełmno) i Zofia Nowak (Krajna Sępólno Kraj.)

7. Milena Stefanowicz (Warmia Lidzbark Warm.) i Greta Kowalik (LUKS Chełmno)

9. Nadia Lasota (Gwiazda Bydgoszcz), Ula Łaganowska (Inowrocław), Wiktoria Nowak (LUKS Chełmno), Lena Mazurek i Wiktoria Tołysz (Top Solec Kuj.)

 Żacy:

1. Jakub Dobosz (Bogoria Grodzisk Maz.)

2. Jakub Krzyżanowski (Gotyk Toruń)

3. Hubert Kwieciński (Wicher Lisiec Wlk.)

4. Julian Korzus (Gotyk Toruń)

5. Wojciech Jurek (Gwiazda Bydgoszcz) i Alan Bryk (Sokół Serock)

7. Adam Pieszak (Flisak Złotoria) i Tytus Rosiński (Energa Manekin Toruń)

9. Michał Walasek (Dekorglass Działdowo), Bartosz Maciejewski (Tytan Bydgoszcz), Kacper Nowakowski (Orlik Kcynia) i Adam Treder (GKTS Gdańsk)

13. Patryk Wójcik (LUKS Chełmno), Oliwier Słupski (ŚKTS Świecie), Mateusz Hołda (Emdek Bydgoszcz) i Jakub Pankowski (LUKS Chełmno)

17. Marceli Przybylski i Julian Paliwoda (Top Solec Kuj.), Jakub Krzeszewski (Orlik Kcynia), Oskar Olędzki (Top Solec Kuj.), Antoni Muszyński (Gwiazda Bydgoszcz)

Młodziczki:

1. Julia Borowska (Polonia Śmigiel)

2. Julia Kowalska (Orlik Kcynia)

3. Agata Krause (Emdek Bydgoszcz)

4. Natalia Rabiega (Prosna Wieruszów)

5. Kinga Mikulska (ULKS Moszczenica) i Laura Milos (MTV Engelbostel Schulenburg Hannover)

7. Marta Knapik (Krajna Sępólno Kraj.) i Katarzyna Kujawa (LUKS Rynarzewo)

9. Maria Klepacz (Top Solec Kuj.), Malwina Słupska (ŚKTS Świecie), Sofia Murenets (GKTS Gdańsk) i Patrycja Maćkowska (UKS OSiR Brodnica)

Młodzicy:

1. Wojciech Szymczak (Energa Manekin Toruń)

2. Nikodem Aderjahn (Krajna Sępólno Kraj.)

3. Jakub Nadolny (Wicher Lisiec Wielki)

4. Miłosz Rękas (Gotyk Toruń)

5. Aleksander Rynkowski (MRKS Gdańsk) i Franciszek Wichliński (LUKS Chełmno)

7. Piotr Wieczorek (Polonia Śmigiel) i Maciej Rękas (Gotyk Toruń)

9. Jakub Słabkowski (LZS Jastrzębie), Maciej Olechnowicz (Gwiazda Bydgoszcz), Oleg Stefanowicz (Warmia Lidzbark Warm.) i Mateusz Jeske (Krajna Sępólno Kraj.)

13. Karol Łożyński (GKTS Gdańsk), Wiktor Rudolf (LUKS Chełmno), Olaf Kempa (ŚKTS Świecie) i Stanisław Pieszak (Flisak Złotoria)

17. Paweł Radke, Hubert Barton i Adam Skorupski (Tajfun Wielka Nieszawka) oraz Adam Górzyński (Gwiazda Bydgoszcz)

Kadetki:

1. Maja Kurzawska (Energa Manekin Toruń)

2. Wiktoria Przybytkowska (LUKS Chełmno)

3. Karolina Hołda (Bronowianka Kraków)

4. Julia Skwarek (Prosna Wieruszów)

5. Liliana Wollchlaeger (GKTS Gdańsk) i Wiktoria Kowalska (Orlik Kcynia)

7. Nicole Nowakowska (Orlik Kcynia) i Amelia Wycichowska (Gotyk Toruń)

9. Aleksandra Popiela i Kinga Bartoszek (Orlik Kcynia) oraz Jagoda Wiśniewska (Top Solec Kuj.)

Kadeci:

1. Artur Gromek (Warmia Lidzbark Warm.)

2. Aleks Pakuła (Bogoria Grodzisk Maz.)

3. Rafał Formela (MRKS Gdańsk)

4. Mikołaj Łukaszewski (Gwiazda Bydgoszcz)

5. Gracjan Kęsik (Gwiazda Bydgoszcz) i Mateusz Jagodziński (LUKS Chełmno)

7. Oliwier Stec (Piast Kruszwica) i Aleksander Cieślak (LZS Jastrzębie)

9. Krzysztof Białka i Marcin Białka (Sokół Gniewkowo), Patryk Słabkowski (LZS Jastrzębie) i Franciszek Derkowski (Energa Manekin Toruń)

13. Antoni Wiśniewski (Energa Manekin Toruń), Michał Dereszewski (Gotyk Toruń), Nikodem Waldowski (Top Solec Kuj.) i Bartłomiej Karolkiewicz (Gwiazda Bydgoszcz)

17. Dawid Stolarski i Paweł Zaleta (Sokół Gniewkowo), Kacper Kozak (Top Solec Kuj.), Borys Murawski, Dominik Studziński i Maciej Kwiatkowski (Tajfun Wielka Nieszawka), Tymoteusz Błędowski (Gwiazda Bydgoszcz), Hubert Krzeszewski (Orlik Kcynia), Jakub Bednarek (Top Solec Kuj.)

Juniorki:

1. Natalia Bogdanowicz (Warmia Lidzbark Warm.)

2. Adrianna Licbarska (MRKS Gdańsk)

3. Natalia Szwejk (Top Solec Kuj.)

4. Aleksandra Czajkowska (Top Solec Kuj.)

Juniorzy:

1. Konrad Staszczyk (Gwiazda Bydgoszcz)

2. Filip Deja (UKS OSiR Brodnica)

3. Kamil Mańkowski (Piast Kruszwica)

4. Antoni Zgliński (Energa Manekin Toruń)

5. Łukasz Nadolny (Wicher Lisiec Wielki) i Mateusz Wieczorek (Gotyk Toruń)

7. Radosław Wypij (Energa Manekin Toruń) i Stanisław Barganowski (Gotyk Toruń)

9. Hubert Jankowski i Przemysław Nowicki (Top Solec Kuj.), Jakub Jamnicki i Aleksander Rybacki (Gwiazda Bydgoszcz)

Najmłodszymi uczestnikami turnieju byli: Nadia Lasota oraz Jakub Pankowski, którzy otrzymali upominki z rąk honorowego gościa imprezy – wielokrotnej Mistrzyni Polski, medalistki Mistrzostw Świata i Europy, uczestniczki Paraolimpiad - Doroty Bucław.  Organizatorem imprezy były Polski Związek Tenisa Stołowego, Ministerstwo Sportu, KS Gwiazda Bydgoszcz, UKS Top Solec Kujawski oraz Kujawsko-Pomorski Okręgowy Związek Tenisa Stołowego.



\











[mat, Łukasz Czarczyński]