Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Bydgoszcz

Monika Gosz, mł.asp. Adrian Cieślewicz oraz post. Hubert Łukaszewski z komisariatu na bydgoskim Szwederowie spotkali się z najmłodszymi uczniami Szkoły Podstawowej nr 63 mieszczącej się przy ul. Goszczyńskiego 3 w Bydgoszczy, aby rozmawiać na temat bezpiecznej drogi do szkoły w związku z rozpoczęciem przez dzieci nauki w szkole.

Policjant szczególną uwagę skupił na omówieniu zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Prowadzący korzystając z prezentacji multimedialnej z bohaterami Alą, Krzysiem i ich tatą policjantem wspólnie z najmłodszymi analizowali różne sytuacje, które mogą się zdarzyć na jezdni i w jej okolicach. Pierwszoklasiści rozmawiali z funkcjonariuszem o tym, gdzie należy bezpiecznie przejść na drugą stronę jezdni, jak zachować się podczas przechodzenia przez przejście dla pieszych, co zrobić, gdy pojawi się na nim sygnalizator świetlny.

Prowadzący przekazali dzieciom, jak ważne jest noszenie odblasków. Otrzymali je od prowadzących wraz z kolorowankami poruszającymi temat bezpieczeństwa.

Druga część spotkania zrealizowana została w formie praktycznej. Najmłodsi pod czujnym okiem policyjnego Polfinka, wychowawczyni oraz policyjnych profilaktyków ćwiczyli przechodzenie przez przejście dla pieszych. Dla większości dzieci przejście to stanowi codzienną drogę do szkoły, którą obecnie pokonują pod opieką rodziców.

Polfinek umilił pierwszoklasistom naukę, wywołując uśmiech na twarzach. Sprawił, że przyswajanie wiedzy odbyło się w formie zabawy.

Autor: Monika Gosz/KP Bydgoszcz-Szwederowo
Publikacja: podkom. Lidia Kowalska
  • Policjanci z dziećmi przy przejściu dla pieszych. Wśród dzieci stoi polfinek.
  • dzieci ćwiczą przechodzenie przez jezdnię pod okiem policjanta oraz polfinka
  • uczestnicy spotkania podczas lekcji w klasie szkolnej
  • policjanci podczas zajęć z dziećmi w klasie szkolnej