Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Bydgoszcz

Dzielnicowy z koronowskiego komisariatu ustalił mieszkańca gminy Dobrcz, który miał uprawiać konopie indyjskie. Wspólnie z policjantami z Wydziału Kryminalnego KP Koronowo ujawnili tam trzy pojemniki z tego rodzaju rośliną. Zabronione krzewy znajdowały się w zaroślach za pomieszczeniem gospodarczym. 31-letni właściciel uprawy został zatrzymany.

Działania dzielnicowego zaczęły się od ustaleń na temat mieszkańca gminy Dobrcz, który w miejscu zamieszkania ma uprawiać konopie indyjskie. Funkcjonariusze przystąpili do działania i pojechali pod wskazany adres. Tam zastali podejrzewanego mężczyznę. Po przedstawieniu celu „wizyty” policjanci przystąpili do przeszukania domu oraz pomieszczeń przynależnych. W mieszkaniu kryminalni ujawnili susz roślinny w woreczku strunowym. Kontynuując przeszukanie za pomieszczeniem gospodarczych znaleźli trzy doniczki konopi indyjskich. Rośliny zostały zabezpieczone. Trafią do policyjnego laboratorium kryminalistycznego.

Sprawą zajmą się śledczy z koronowskiego komisariatu, którzy po zgromadzeniu materiału dowodowego, przedstawili mężczyźnie zarzut dotyczący uprawy konopi indyjskich. Za to przestępstwa może mu grozić kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Autor: asp. szt. Mariusz Choła/ KP Koronowo
Publikacja: podkom. Lidia Kowalska