Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Bydgoszcz
Porady weterynaryjne, behawiorystyczne, zabawa z bydgoskimi bezdomniakami oraz zwiedzanie schroniska, w tym nowego ekologicznego budynku.To wszystko czeka na gości w sobotę 29 sierpnia podczas Dnia Otwartego w bydgoskim azylu dla zwierząt przy ul. Grunwaldzkiej.


Dzień Otwarty w schronisku dla zwierząt organizowany jest dla wszystkich tych, którzy chcą odwiedzić psy i koty, które nie posiadają swoich domów. Tego dnia mogą zabrać je na spacer, obdarować smakołykami, zabawkami, albo po prostu swoją obecnością.

Spacer, zabawa i porady dla właścicieli zwierząt
Na dzień otwarty w schronisku zapraszamy od godziny 10 do 18. Każdy kto będzie chciał poznać schronisko „od środka” będzie mógł to uczynić. Pracownicy chętnie oprowadzą gości po schronisku, opowiedzą o swojej codziennej pracy czy przedstawią zwierzaki. Każdy kto będzie chciał poznać psy i koty i pobawić się z nimi będzie miał taką szansę. Pracownicy schroniska chętnie opowiedzą o historii miejsca, funkcjonowaniu bydgoskiego azylu dla zwierząt i potrzebach podopiecznych.

Nowy ekologiczny budynek schroniska
Na początku roku zakończyła się budowa nowoczesnego budynku schroniska. Przy jego budowie poszliśmy o krok dalej i zadbaliśmy nie tylko o jak najlepsze warunki dla przebywających w naszym schronisku zwierząt, ale również o środowisko. Już z daleka widać, jak na dachu panele fotowoltaiczne czerpią darmową energię ze słońca. Do tego trzy oszczędne pompy ciepła. To wszystko sprawia, że budynek jest całkowicie wystarczalny energetycznie. Dzień otwarty w schronisku będzie idealną okazją to obejrzenia inwestycji z bliska.

Kiedy: 29 sierpnia (sobota), godz. 10 - 18
Gdzie: Schronisko dla Zwierząt w Bydgoszczy, ul. Grunwaldzka 298