Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Bydgoszcz

W miniony weekend (22-23.08.2020) policja wodna z Bydgoszczy realizowała wspólną służbę z inspektorem Żeglugi Śródlądowej oraz Strażą Leśną Nadleśnictwa Różanna na Zalewie Koronowskim. Patrole kontrolowały uprawnienia osób do prowadzenia łodzi, obowiązkowe wyposażenie oraz moc silnika jednostek pływających, a także kwestie używania ognia w lasach. Na tym jednak nie koniec.

Weekendowe działania policjantów wraz z inspektorem Żeglugi Śródlądowej ukierunkowane były na kontrolę uprawnień do prowadzenia łodzi, kwestie ich obowiązkowego wyposażenia oraz przestrzegania uchwały Rady Powiatu odnośnie używania  mocy silnika spalinowego do 44 kW (60 KM). Patrol skontrolował sześć łodzi. Ukarali mandatem karnym trzech użytkowników za przekroczenie dopuszczalnej mocy łodzi oraz w trzech innych pouczyli osoby za inne przepisy żeglugowe.

Natomiast w sobotę (21.08.2020) w porze wieczorowo-nocnej w ramach współpracy ze Strażą Leśną Nadleśnictwa Różanna policjanci razem z leśnikami przeprowadzili działania ukierunkowane na rozpalanie ognisk w obszarze leśnym w rejonie Zalewu Koronowskiego przez żeglarzy (używanie otwartego ognia w odległości mniej niż 100 metrów od ściany lasu). Ujawniono 9 tego typu zachowań. W dwóch najbardziej rażących przypadkach nałożono mandaty karne.

Ponadto w tych dniach bydgoscy policjanci zabezpieczali na wodzie dużą imprezę sportową rozgrywaną na jeziorze w Borównie.

Autor: asp. szt. Daniel Woźniak/ Wydział Prewencji KMP w Bydgoszczy
Publikacja: podkom. Lidia Kowalska
  • Policjant stoi przy policyjnej łodzi na brzegu akwenu.
  • Policjanci wewnątrz policyjnej łodzi sporządzają dokumentację. Obok zacumowane inne łodzie.
  • Policjanci podczas patrolu na wodzie kontrolują osoby pływające łodzie.
  • Łodzie pływające po akwenie.
  • inspektor Żeglugi Śródlądowej podczas patrolu i kontroli mężczyzny