Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Bydgoszcz
Od środy, 1 lipca można składać elektronicznie wnioski o świadczenie „Dobry Start”. Wnioski w formie papierowej przyjmowane będą od 1 sierpnia. Zachęcamy do składania wniosków przez Internet – nie stój w kolejce i skorzystaj z gotowego formularza.


300 złotych jednorazowego nieopodatkowanego wsparcia przeznaczonego na wyprawkę szkolną przysługuje na dzieci rozpoczynające rok szkolny 2020/2021. Z programu mogą korzystać rodzice dzieci do ukończenia 20 roku życia lub 24 roku życia - w przypadku niepełnosprawności dziecka. Wniosek składa jeden z rodziców w terminie od 1 lipca do 30 listopada. Wsparcie przysługuje raz w roku, bez względu na dochód rodziny.

Złóż wniosek przez Internet
Wnioski można składać od 1 lipca 2020 r. tylko w formie elektronicznej – przez stronę banku, platformę emp@tia, ePUAP oraz obywatel.gov.pl. Jeśli wniosek zostanie złożony w okresie od 1 lipca 2020 r. do 31 sierpnia 2020 r., wypłata świadczenia nastąpi do 30 września 2020 r.

Papierowe wnioski będą przyjmowane dopiero miesiąc później. Od 1 sierpnia papierowe formularze można składać:

 

  • w Wydziale Świadczeń Rodzinnych przy ul. Wojska Polskiego 65
  • w filii Urzędu Miasta w Fordonie przy ul. E.Gierczak 6
  • w kancelarii ogólnej Urzędu Miasta Bydgoszczy przy ul. Jezuickiej 1 (możliwe jest jedynie złożenie wniosku).

Decyzja o przyznaniu świadczenia drogą elektroniczną
Prosimy o podanie we wniosku aktualnego i czytelnego adresu e-mail. Na ten adres będzie wysyłana informacja o przyznaniu świadczenia. Nie będą wysyłane papierowe decyzje administracyjne. Podanie we wniosku numeru telefonu także znacznie ułatwi ewentualny kontakt w sprawie.

Nie wiesz jak wypełnić wniosek?
Wzór prawidłowo wypełnionego wniosku znajduje się TUTAJ.

Wniosek do pobrania o świadczenie Dobry Start znajduje się TUTAJ.

Rodziców rozwiedzionych oraz wychowujących dzieci naprzemiennie, prosimy o dołączenie do wniosku kopii wyroku sądu orzekającego rozwód lub opiekę naprzemienną, gdyż znacznie przyspieszy to postępowanie.