Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Bydgoszcz
Trwa kolejna edycja konkursu na „Małą formę sceniczną” – niemal pół tysiąca dzieci z bydgoskich szkół i przedszkoli pokaże na scenie odnowionego Pałacu Młodzieży przedstawienia i filmy o tematyce ekologicznej. Przedszkolaki zaprezentowały się jako pierwsze – i zrobiły prawdziwą furorę.


W tegorocznej edycji „Małej formy scenicznej” młodzi bydgoszczanie promują ekologię w formie przedstawienia, krótkiego spektaklu, który dotyczyć będzie spraw związanych z ekologią. W tym roku po raz pierwszy prezentowane będą też filmy.

Konkurs jest organizowany od kilkunastu lat i każdego roku bierze w nim udział blisko 500 dzieci i młodzieży z kilkudziesięciu placówek. We wtorek, 25 lutego na scenie Pałacu Młodzieży zaprezentowały się bydgoskie przedszkolaki. Grupy z 20 przedszkoli pokazały prawdziwy sceniczny talent, a także pochwaliły się dużą wiedzą na temat ekologii i dbałości o środowisko. Były przedstawienia o owadach, żeglarzach, a nawet kosmonautach. 

 

Dziś (środa, 26 lutego) przed publicznością prezentują się uczniowie szkół podstawowych. 

W tym roku do konkursu zgłosiło się:

20 przedszkoli: 331 dzieci

5 szkół w kategorii I-III SP - 68 osób

5 szkół w kategorii V-VI SP- 46 osób

3 zgłoszenia w kategorii VII, VII i LO – 44 osoby

Warto wiedzieć:

Wraz z końcem przerwy wakacyjnej w 2019 roku, zakończyliśmy termomodernizację Pałacu Młodzieży. Dzięki tej inwestycji bydgoskie dzieci oraz młodzież od nowego roku szkolnego rozwijają swoje zdolności w kompleksowo zmodernizowanym budynku. Budynek został kompleksowo ocieplony, zyskał nową, estetyczną elewację w odcieniach bieli i szarości. Wymieniona została część stolarki okiennej. Na dachu budynku wykonano instalację fotowoltaiczną o łącznej mocy blisko 18 kW. Instalacja pozwoli pozyskiwać energię do wykorzystania na potrzeby własne obiektu. Wewnątrz budynku wymieniona została wentylacja, klimatyzacja oraz technologia uzdatniania wody basenowej. Korzystając z okazji, jaką jest kompleksowa termomodernizacja obiektu, przeprowadzono także rozszerzony remont sali kinowo-teatralnej i sali sportowej. Pomieszczenia zyskały na estetyce, a cały obiekt gwarantuje jeszcze większy komfort i poziom bezpieczeństwa