22 lutego br. soleccy drugoligowi tenisiści stołowi UKS Top podejmowali KUKS Remus Kościerzyna w przedostatnim meczu pierwszej rundy bieżącego sezonu. Byliśmy niewątpliwie faworytami tego pojedynku gdyż goście plasowali się w dolnych rejonach tabeli a nasz zespół walczył o awans do grupy mistrzowskiej (trafi do niej po pierwszej rundzie siedem czołowych drużyn). Przed dwoma ostatnimi meczami rundy potrzebowaliśmy jednego punktu by cel ten osiągnąć i zamierzaliśmy zdobyć go właśnie w meczu z Kościerzyną.
Mecz rozpoczął się od pojedynków Kacpra Makowskiego i Jacka Wieczerzaka z liderami gości – Marcinem Lachem i Adrianem Dudkiewiczem. Po bardzo dobrej grze Kacper pokonał swego rywala bez straty seta, natomiast Jacek niestety pomimo prowadzenia 2:0 i dwóch piłek meczowych w secie piątym, musiał uznać wyższość rywala.
Na szczęście dwie kolejne gry to zdecydowane zwycięstwa naszych zawodników (Dariusz Świder – Paweł Kalinowski 3:0, Rafał Ordza – Szymon Słomiński 3:0) i przed grami deblowymi prowadziliśmy 3:1.
Prowadzenie podwyższyliśmy a zarazem co najmniej jeden punkt meczowy zapewniliśmy sobie po deblach, które nasze obie pary wygrały tracąc w nich jednego seta.
Cel został zatem zrealizowany jednak chcieliśmy ten mecz wygrać. Wygraną przypieczętowali Kacper Makowski i Jacek Wieczerzak, którzy odpowiednio w pięciu i czterech setach pokonali zawodników gości podwyższając nasze prowadzenie na 7:1. Dwie ostatnie gry padły łupem liderów gości, jednak to my ostatecznie triumfowaliśmy 7:3 i co ważniejsze już na 100% zagwarantowaliśmy sobie udział w rywalizacji grupy mistrzowskiej (walczącej o awans do 1 ligi) w rundzie rewanżowej. Jest to na pewno sukces naszego zespołu!
Punkty dla UKS Top zdobyli: Kacper Makowski – 2,5 pkt. oraz Jacek Wieczerzak, Dariusz Świder i Rafał Ordza – po 1,5 pkt.

Ostatni mecz rundy rozegramy w Świeciu nad Osą z miejscowym Szańcem w sobotę 29 lutego. Runda rewanżowa rozpocznie się w marcu br.