W mieście coraz bardziej czuć klimat zbliżającego się święta z okazji 100. rocznicy odzyskania przez Bydgoszcz niepodległości. Biało-czerwone barwy pojawiły się na budynku ratusza, w narodowe szarfy udekorowaliśmy Łuczniczkę i króla Kazimierza Wielkiego. Bydgoskie flagi wywieszają także mieszkańcy.


Biało-czerwone wstęgi pojawiły się na sylwetce Mariana Rejewskiego na rogu ul. Gdańskiej i Śniadeckich. Na Moście Staromiejskim narodowe barwy zobaczymy na Przechodzącym przez rzekę, a w parku Kazimierza Wielkiego bydgoska Łuczniczka dumnie prezentuje biało-czerwone barwy .

Także bydgoski ratusz zmieni się w najbliższym czasie. Na jego elewacji montowane są dwie duże, biało–czerwone flagi. Dodatkowo na ratuszu znajdzie się banner z logiem obchodów „Bydgoszcz jest Polska 1920” oraz ozdobne girlandy.  

 

Stylowe latarnie na Starym Rynku zostaną wyposażone w kilkadziesiąt flag, a na choince pojawiły się już kotyliony z orłem. Narodowe barwy zobaczymy także na Wojewódzkiej i Miejskiej Bibliotece Publicznej. W najbliższym czasie udekorowany zostanie także Most Staromiejski. Ozdabianie Starego Miasta zakończy się w piątek, 17 stycznia.

W dekorowanie miasta włączyli się także sami mieszkańcy. Flagi pojawiają się również na budynkach szkół, przedszkoli i innych placówek oświatowo-wychowawczych. Biało-czerwone i bydgoskie flagi od wejścia przypominają o zbliżającym się święcie 100-lecia powrotu Bydgoszczy do Polski. Przypominamy o trwającej akcji „Wywieś flagę i włącz się do wspólnego świętowania”.

Obchody związane z 100. rocznicą powrotu Bydgoszczy do Polski odbędą się w dniach 18-20 stycznia. Pełen program wydarzeń znajduje się na stronie www.bydgoszcz.pl/1920