Przygotowujemy się do wykonania świątecznej iluminacji miasta. Każdy będzie mógł sobie zrobić zdjęcia z rozświetlonymi anielskimi skrzydłami. Na Starym Rynku ustawimy też dekorację w formie stylizowanego starego samochodu.


- W okresie świątecznym w salonie Bydgoszczy będzie więcej atrakcyjnych dekoracji. Liczę, że rozświetlony Stary Rynek, most Staromiejski z klimatycznym jarmarkiem i zrewitalizowana Wyspa Młyńska szczególnie będą zachęcać do spacerów, również po zmroku – mówi prezydent Bydgoszczy Rafał Bruski.Nowością będą między innymi zestawy świecących po zmroku anielskich skrzydeł. Liczymy, że będzie to doskonała pamiątka dla bydgoszczan oraz turystów, którzy zechcą zrobić sobie zdjęcie na ich tle. Równie atrakcyjny wygląd ma iluminowana dekoracja w formie starego samochodu.Na Starym Rynku stanie też podświetlony fotel, a nad ulicą Długą pojawią się przewieszki w kształcie bydgoskich spichrzy nad Brdą.Tradycyjnie udekorujemy również słupy oświetleniowe m.in. na ul. Gdańskiej, Dworcowej, Focha, Jagiellońskiej  Długiej, Mostowej i Wyspie Młyńskiej. Ubiegłoroczne iluminacje w formie aniołów ponownie ustawimy m.in. w Starym Fordonie, a sanie z reniferami ozdobią al. A. Mickiewicza. Iluminowane prezenty rozłożymy na placu Teatralnym. Most Staromiejski, na którym będzie ponownie odbywał się jarmark bożonarodzeniowy przyozdobimy świetlnymi girlandami.  

Poza tym udekorujemy część małych drzew na ul. Gdańskiej oraz duże drzewo na rondzie Jagiellonów. Zależy nam, by iluminacje zaczęły działać w pierwszej połowie grudnia.

Warto wiedzieć

W te święta wykorzystamy udogodnienia, które powstały w trakcie rewitalizacji Starego Rynku. Odnowione słupy są dostosowane do montażu iluminacji. Ułożone przewody na płycie rynku uwzględniają miejsce na choinkę. Rewitalizację Starego Rynku zakończyła się w czerwcu tego roku. Wprowadziliśmy wówczas m.in. więcej  zieleni oraz zastąpiliśmy nawierzchnie betonowe naturalnymi kamiennymi materiałami.