Dziś (10 października) drogowcy uruchomią sygnalizację świetlną na skrzyżowaniu ulic Pelplińskiej, Orląt Lwowskich oraz Lawinowej. Zdecydowanie poprawi to bezpieczeństwo kierowców wyjeżdżających z podporządkowanych ulic oraz pieszych przekraczających jezdnie.


Sygnalizację świetlną zamontowano na wszystkich wlotach skrzyżowania Pelplińskiej, Orląt Lwowskich oraz Lawinowej.  Skorygowane zostało też oznakowanie poziome. O poprawę bezpieczeństwa w tym miejscu wnioskowali mieszkańcy osiedla Tatrzańskiego. Z przejść dla pieszych na ul. Pelplińskiej korzystają m.in. uczniowie. Koszt inwestycji to 525 tysięcy złotych.

Warto podkreślić, że na ul. Pelplińskiej w tym roku doświetlimy też  łącznie 4 przejścia dla pieszych. Wykorzystamy do tego nowoczesny system oświetlenia wertykalnego. Przejścia  wyposażymy w zestaw specjalistycznych lamp dobieranych indywidualnie dla konkretnej lokalizacji. W ten sposób samo przejście oraz strefa oczekiwania pieszego są doświetlone równomiernie w taki sposób, że pieszy dla nadjeżdżającego kierowcy jest zawsze przedstawiany jako jasny element na ciemniejszym tle.

W pierwszej kolejności zleciliśmy prace na 3 przejściach, które zgłosili mieszkańcy w trakcie ostatniej edycji Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego.

  • ul. Pelplińska / ul. Derdowskiego (południowe przejście dla pieszych)
  • ul. Pelplińska / ul. Jarużyńska
  • ul. Pelplińska / ul. Galla Anonima

Prace budowlane pochłonęły około 150 tysięcy złotych.

W wakacje ZDMiKP wybraliśmy też wykonawcę kolejnego pakietu zadań realizowanych w całym mieście. Wśród nich jest też kolejne przejście na ul. Pelplińskiej przy skrzyżowaniu z ulicą Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego. W tym miejscu nowoczesne oświetlenie zainstalujemy jeszcze tej jesieni.