Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Bydgoszcz

Zespół Profilaktyki Społecznej Nieletnich i Patologii z Komisariatu Policji Bydgoszcz -Szwederowo spotkał się z najmłodszymi uczniami Szkoły Podstawowej nr 30 mieszczącej się przy ul. Czackiego 8 w Bydgoszczy. Funkcjonariusze rozmawiali na temat bezpiecznej drogi do szkoły w związku z rozpoczęciem przez dzieci nauki w szkole.

Policjant szczególną uwagę skupił na omówieniu zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym.  Prowadzący korzystając z prezentacji multimedialnej z bohaterami Alą, Krzysiem i ich tatą policjantem wspólnie z najmłodszymi analizowali różne sytuacje, które mogą się zdarzyć na jezdni i w jej okolicach. Pierwszoklasiści rozmawiali z funkcjonariuszem o tym, gdzie należy bezpiecznie przejść na drugą stronę jezdni, jak zachować się podczas przechodzenia przez przejście dla pieszych, co zrobić, gdy pojawi się na nim sygnalizator świetlny. Ochotnicy pod okiem funkcjonariusza ćwiczyli przechodzenie przez przejście dla pieszych.

Prowadzący przekazali dzieciom, jak ważne jest noszenie odblasków. Efekt noszenia odblasków mogły obserwować w magicznej tubie.

Druga część spotkania poświęcona została zasadom zachowania w kontakcie z osobą obcą. Na jego zakończenie nie mogło zabraknąć pytań od najmłodszych dotyczących pracy policjanta, na które prowadzący wyczerpująco odpowiadali.

Autor: Monika Gosz ZPSNiP KP Bydgoszcz-Szwederowo
Publikacja: kom. Przemysław Słomski