Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Bydgoszcz
W najbliższą sobotę, 24 sierpnia przy Fontannie Potop prawdziwa uczta dla miłośników operetki i musicalu. Początek o godzinie 18:00. Wstęp jest wolny.


To będzie przedostatni z cyklu koncertów w ramach Festiwalu Fontanna Muzyki 2019. Ulubieńcy festiwalowej publiczności – artyści zespołu Artes Ensemble zapraszają na kostiumowy koncert operetkowo – musicalowy z duetem śpiewaków operowych i  muzyką na żywo tria instrumentalnego.

Przed nami muzyczne widowisko z największymi przebojami operetki i musicalu, z różnorodnością scen aktorskich, skrzące feerią barwnych kostiumów i stylowego tańca, dostarczające publiczności wielu pięknych wzruszeń i wybornej zabawy, z żartem, dobrym humorem i pozytywną energią występujących na scenie muzyków. 

24 sierpnia usłyszymy m.in. najsłynniejsze melodie z „Księżniczki Czardasza”, „My Fair Lady”, Wesołej wdówki” „Carmen” czy „La Traviata”.

 Początek o godzinie 18:00. Wstęp jest wolny.

Artes Ensemble: 

Pomysłodawcą i zespołu  Artes Ensemble oraz jego dyrektorem artystycznym jest Andrzej Janaszek – pianista kameralista, aranżer oraz  laureat prestiżowych konkursów pianistycznych. Jego grupę tworzą  absolwenci Akademii Muzycznych w Bydgoszczy, Gdańsku, Poznaniu, Łodzi, soliści oper i filharmonii, zajmujący się również działalnością pedagogiczną, posiadający w swych dorobkach artystycznych wiele nagród i wyróżnień w konkursach i festiwalach.  Artes Ensemble z powodzeniem koncertuje w Polsce i za granicą, spotykając się z gorącym przyjęciem i uznaniem publiczności, krytyki i środowiska muzycznego.  Zespół zachwyca bogatym repertuarem. W mistrzowskim stylu wykonuje perły muzyki klasycznej, jak i największe przeboje muzyki popularnej. Flamenco, tango argentyńskie, francuskie chansons, romanse rosyjskie czy muzyka filmowa to tylko niektóre z muzycznych inspiracji tych wszechstronnych artystów.