W sobotę 6 lipca startuje Enea Bydgoszcz Triathlon, jedna z większych imprez triathlonowych w Europie. Przez cały weekend zawodnicy z całego świata zmierzą się w dyscyplinie, która jest kombinacją pływania, kolarstwa i biegania.


To już piąta, jubileuszowa edycja Triathlonu w samym centrum Bydgoszczy. 6 i 7 lipca 2019 blisko 4500 profesjonalistów i amatorów wystartuje w  największej imprezie triathlonowej w Polsce. 

Zmagania odbędą się tradycyjnie na trzech dystansach:

W sobotę, 6 lipca w godzinach porannych wystartują zawodnicy rywalizujący na dystansie 1/4 (950 m pływania, 42 km roweru i 10,5 km biegu). Z kolei w niedzielę, 7 lipca rozpocznie się rywalizacja zawodników na dystansie 1/2 (1,9 km pływania, 84 km roweru i 21.1 km biegu). 

W godzinach południowych wystartują zawodnicy startujący na 1/8 (475 m pływania, 21 km roweru, 5,2 km biegu).

Oprócz rywalizacji indywidualnej, organizatorzy przygotowali także rywalizację sztafet i drużyn, Quadrathlon oraz Międzynarodowe Mistrzostwa Prawników i Lekarzy.

Na zawodników startujących na dwóch dystansach (1/8 i 1/4), czeka osobna klasyfikacja Pucharu Bydgoszczy dla najbardziej wszechstronnego triathlonisty. 

Enea Bydgoszcz Traithlon to atrakcyjnie spędzony czas nie tylko przez uczestników zawodów, ale kibiców. Organizatorzy przygotowali Strefę Relaksu i Zabawy oraz Strefę Kibica.

Więcej szczegółów TUTAJ