Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Bydgoszcz

Dzielnicowi z komisariatu w Białych Błotach sierż. Magdalena Zeman i mł. asp. Grzegorz Kujawa uczestniczyli w festynie „Dzień Łochowa- Rajd rowerowy” w Łochowie oraz w festynie rodzinnym „Rodzina razem się trzyma” w Przyłękach.

Podczas sobotnich festynów policjanci rozmawiali z uczestnikami o lokalnych problemach, zasadach działania aplikacji „Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa”, „Moja Komenda”, a także założeniach programu „Dzielnicowy bliżej nas”. W trakcie imprez dzielnicowi nie tylko czuwali nad bezpieczeństwem, ale również udzielali fachowych rad w ramach działań „Kręci mnie bezpieczeństwo...nad wodą”. Była to dla najmłodszych okazja, aby mundurowi wyjaśnili im, jak dbać o bezpieczeństwo podczas nadchodzących wakacji nad wodą, w górach, mieście i domu.

Przybyłe dzieci miały również okazję przypomnieć sobie zasady bezpieczeństwa na drodze. Najmłodsi z uwagą wysłuchali policjantów, którzy przekazali ważne i przydatne informacje oraz promowali noszenie elementów odblaskowych. Funkcjonariusze przypomnieli, że elementy odblaskowe niejednokrotnie ratują życie, gdyż są widoczne z daleka w światłach samochodowych, dlatego warto nosić je na ubraniu czy plecaku.

Uczestnictwo dzielnicowych podniosło atrakcyjność organizowanych festynów i umożliwiło najmłodszym dzieciom zapoznanie się z pracą wykonywaną przez funkcjonariuszy oraz przyczyniło się do poprawy bezpieczeństwa.

Autor: sierż. Magdalena Zeman/ KP Białe Błota
Publikacja: podkom. Lidia Kowalska