W minionym tygodniu przedstawiciele Komisariatu Policji Bydgoszcz-Fordon przeprowadzili spotkania z uczniami na temat bezpiecznych wakacji. Wizyta w Szkole Podstawowej nr 17 w Bydgoszczy przy ul. Fieldorfa Nila to doskonały moment na popularyzację wiedzy na temat współcześnie występujących zagrożeń i sposobów im zapobiegania w kontekście nadchodzących wakacji.

Przeprowadzone przy współudziale Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Bydgoszczy spotkania podzielone były na dwie części: teoretyczną dotyczącą zagadnień bezpieczeństwa na akwenach, uważności na substancje psychoaktywne oraz bezpieczeństwa związanego z zabawami na dworze oraz praktyczną, gdzie każdy mógł zorientować się o stopniu zaburzenia zmysłu równowagi podczas symulacji przy użyciu narkogogli, jak również zbadać ilość dwutlenku węgla w wydychanym powietrzu z perspektywy biernego palacza.

Uczniowie wzięli również udział w konkursie z nagrodami przygotowanym przez przedstawicieli PPIS-u. W spotkaniach uczestniczyło 10 klas szkoły podstawowej.

Autor: Agata Pamuła ZPSNiP KP Bydgoszcz-Fordon
Publikacja: kom. Przemysław Słomski
  • goście rozmawiają z uczniami
  • chłopiec trzyma w ręku boję ratowniczą
  • chłopiec ma założone na oczach narkogogle