Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Bydgoszcz

Zarówno do dzieci, jak i dorosłych uczestników wystawy "AIR FAIR 2019" bydgoscy policjanci skierowali swoje stanowisko. Quiz o bezpieczeństwie dla dzieci, wyposażenie policjantów podczas służby, tor przeszkód z założonymi alkogoglami to tylko część atrakcji, które przygotowali funkcjonariusze.

W sobotę (18.05.2019) policjanci z Wydziału Prewencji bydgoskiej komendy uczestniczyli w festynie zorganizowanym w ramach XII Międzynarodowej Wystawy "AIR FAIR 2019" na terenie Wojskowych Zakładów Lotniczych Nr 2 w Bydgoszczy.

Stanowisko policyjne cieszyło się dużym zainteresowaniem, szczególnie wśród najmłodszych, którzy otrzymywali drobne upominki za poprawne odpowiedzi na pytania związane z bezpieczeństwem.

Osobom dorosłym funkcjonariusze pomagali rozwiązywać wątpliwości w przepisach ruchu drogowego. Ponadto dzieci mogły przymierzyć policyjną kamizelkę ochronną oraz hełm, którego policjanci używają podczas zabezpieczeń zgromadzeń i różnego rodzaju imprez.

Na stanowisku policyjnym można było również pokonać tor przeszkód z założonymi alkogoglami lub narkogoglami, co pozwala dowiedzieć się, jak funkcjonuje kierujący pod wpływem niedozwolonych w ruchu drogowym substancji.

Niemałym zainteresowaniem cieszył się również policyjny czterokołowiec, tzw. quad, który jest wykorzystywany w codziennej służbie przez policjantów pełniących służbę na wodzie i terenach przywodnych. Wiele osób wykonywało sobie pamiątkowe zdjęcia.

Autor: asp. Szymon Porażyński/ Wydział Prewencji KMP w Bydgoszczy
Publikacja: podkom. Lidia Kowalska