Tradycyjnie, jak co roku w maju na gminnym basenie w Osielsku zorganizowano Mityng Pływacki Osób Niepełnosprawnych. Wydarzenie odbyło się pod patronatem Starosty Bydgoskiego - Wojciecha Porzycha. Cieszymy się, że mogliśmy dołożyć małą cegiełkę do tego pięknego przedsięwzięcia!


W IX już edycji Integracyjnego Mityngu Pływackiego i IV Pływackich Mistrzostw Powiatu Bydgoskiego Osób Niepełnosprawnych wzięło udział 72 zawodników reprezentujących 14 drużyn. Impreza przyciąga niepełnosprawnych pływaków także spoza granic powiatu. Obok reprezentacji z Bydgoszczy, Osielska, Szubina, gościliśmy ekipy z Torunia, Chełmna i Inowrocławia. Zawodnicy rywalizowali w wyścigach na dystansach 25 i 50 metrów, w konkurencjach stylem klasycznym, grzbietowym dowolnym, motylkowych, a także stylem dowolnym z wykorzystaniem sprzętu pneumatycznego. Bardzo pasjonujące były też wyścigi sztafet pływackich. Starosta Powiatu Bydgoskiego przekazał puchary i nagrody rzeczowe dla najlepszych drużyn.  Najwszechstronniejsza reprezentacja, którą okazała się grupa ze Specjalnego Ośrodka Szkolno Wychowawczego nr 3 w Bydgoszczy zdobyła ufundowany przez Wójta Gminy Osielsko puchar. Wszyscy zawodnicy obok pucharów, medali, pamiątkowych plakietek i nagród rzeczowych związanych z osiągniętymi wynikami otrzymali także pamiątkowe pakiety ufundowane przez kilkanaście firm z powiatu bydgoskiego i Bydgoszczy. 

Impreza od lat spełnia założone cele: integracja środowiska osób różnorako niepełnosprawnych,  umożliwienie udziału, rywalizacji i osiągnięcia sukcesu w zawodach sportowych, integracja środowiska lokalnego, czego dowodem jest  zawsze liczny udział tak specjalnych sportowców i ich starty w kolejnych edycjach imprezy.