Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Bydgoszcz

Dzielnicowy z pracownikiem Zespołu Profilaktyki Społecznej Nieletnich i Patologii z komisariatu na Szwederowie odwiedzili dzieci w Przedszkolu „Muminki” mieszczącym się przy ul. Czackiego 8/2 w Bydgoszczy.

Prowadzący korzystając z prezentacji multimedialnej z bohaterami Alą, Krzysiem i ich tatą policjantem, wspólnie z najmłodszymi, analizowali różne sytuacje, które mogą się zdarzyć na jezdni i w jej okolicach. Przedszkolaki rozmawiały z dzielnicowym o tym, gdzie należy bezpiecznie przejść na drugą stronę jezdni, jak zachować się podczas przechodzenia przez przejście dla pieszych, co zrobić, gdy jest na nim sygnalizator świetlny. Ochotnicy pod okiem funkcjonariusza ćwiczyli przechodzenie przez przejście dla pieszych. Najmłodsi poznali także podstawowe znaki drogowe, zwracając uwagę na to, iż należą one do różnych grup różniących się kształtem i kolorem. Przy okazji rozmowy o znakach dzielnicowy zwrócił uwagę najmłodszych na oznaczenie drogi, po której mogą poruszać się rowery. Stało się to dobrą okazją do rozmowy na temat bezpiecznej jazdy na rowerze, a przede wszystkim korzystania z kasków.

Prowadzący przekazali dzieciom, jak ważne jest noszenie odblasków. Efekt, jaki one dają dzieci oglądały w magicznej tubie. By najmłodsi byli widoczni na drodze od prowadzących otrzymali odblaski.

Spotkanie odbyło się w ramach akcji „Na drodze- Patrz i Słuchaj” oraz „Jednośladem bezpiecznie do celu”. Na jego zakończenie nie mogło zabraknąć pytań od najmłodszych dotyczących pracy policjanta, na które prowadzący wyczerpująco odpowiadali.

Autor: Monika Gosz/ ZPSNiP KP Bydgoszcz - Szwederowo
Publikacja: podkom. Lidia Kowalska