W ramach realizacji programów profilaktycznych dotyczących bezpiecznej drogi do szkoły, dzielnicowy st. sierż. Maciej Znajdek wraz z insp. KSC Agatą Pamułą z Zespołu Profilaktyki Społecznej, Nieletnich i Patologii Komisariatu Policji Bydgoszcz-Fordon spotkali się z uczniami klas I-III Szkoły Podstawowej nr 27 w Bydgoszczy.

Podczas spotkania, goście przypomnieli uczniom zasady bezpiecznego przechodzenia przez ulicę. Zwrócili uwagę na ostrożne wchodzenie na przejście dla pieszych, uważne rozglądanie się w obu kierunkach w celu uniknięcia wtargnięcia przed nadjeżdżające pojazdy.

Bardzo ważnym elementem spotkania była prelekcja dotycząca roli posiadanych elementów odblaskowych zarówno przez dzieci jak i ich rodziców czy dziadków. Na pamiątkę spotkania, uczniowie otrzymali kamizelki odblaskowe dzięki, którym będą dobrze widoczni na drodze.

Zwieńczeniem spotkania była możliwość wejścia do radiowozu oraz zobaczenie z bliska munduru policyjnego i sprzętu wykorzystywanego w codziennej pracy dzielnicowego.

Autor: Agata Pamuła ZPSNiP KP Bydgoszcz-Fordon
Publikacja: kom. Przemysław Słomski

Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.