Dobiega końca wystawa prac młodych projektantów z UTP w ramach Young4Design. Do 17 marca (niedziela) możemy zobaczyć niebanalne przedmioty użyteczności publicznej zaprojektowane przez studentów Wzornictwa UTP.


Studenci Wzornictwa Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego w Bydgoszczy od dawna współtworzą miejską przestrzeń  - to oni zaprojektowali m. in. ławeczki przy Operze Nova, te nad Młynówką, są także autorami projektów stacji bookcrossingowych w Śródmieściu. Studentka tego kierunku wygrała  niedawno konkurs organizowany przez Miasto na małą architekturę i zieleń, która ozdobi zrewitalizowaną płytę Starego Rynku.

Młodzi projektanci już po raz dziewiąty zapraszają do obejrzenia najnowszych swoich prac, które są jednocześnie ich pracami dyplomowymi. Na ekspozycji zaprezentowane są różnorodne projekty z wielu sfer dizajnu – od mebli, artykułów wyposażenia wnętrz, po tekstylia czy elementy wypełniające przestrzeń publiczną. Każdy z tych projektów to gotowa i w pełni profesjonalna oferta dla producentów przygotowana przez młodych projektantów, którzy rozpoczynają dopiero swoją twórczą drogę na rynku. Mimo młodego wieku i niewielkiego jeszcze doświadczenia, są to projekty dojrzałe ze sporym ładunkiem młodzieńczej fantazji i energii.

Wystawa projektów dyplomowych odbywa się w ramach III edycji Young4Design, czyli konferencji i wystaw, które są pokazem kreatywności i możliwości studentów oraz absolwentów Wzornictwa bydgoskiej uczelni.

Wystawa kończy się w niedzielę 17 marca.

Miejsce: Galeria miejska bwa, ul. Gdańska 20






Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.