W tym roku planowane jest rozpoczęcie przebudowy ulicy Edmunda Matuszewskiego na terenie Bydgoskiego Parku Przemysłowo-Technologicznego. Nowa jezdnia, chodniki i droga rowerowa poprawią obsługę terenów inwestycyjnych i dojazd w kierunku Exploseum.


Ulica zostanie wyposażona m.in. w odwodnienie, oświetlenie, ułożona zostanie nowa nawierzchnia. Dobudowany ma być także ciąg pieszo-rowerowy. Zmodernizowana ul. E. Matuszewskiego zlokalizowana będzie w sąsiedztwie nowo wybudowanego centrum demonstracyjnego z  warsztatami i żywymi laboratoriami. Więcej informacji o tym projekcie znajduje się w tekście „Nowoczesne centrum demonstracyjne, projekt gotowy.” Poza tym ulica Matuszewskiego wykorzystywana jest przez osoby odwiedzające „Exploseum”.

W przetargu na wykonanie robót budowlanych oferty złożyło pięć podmiotów. Wyceniły one wartość zadania na kwoty brutto od 5,4 do 6,7 mln zł i zaproponowały 7-letnie gwarancje. Obecnie oferty są analizowane pod kątem spełniania warunków określonych w specyfikacji istotnych warunków zamówienia. W przypadku zawarcia umowy roboty budowlane potrwają około 18 miesięcy od momentu zawarcia umowy.

W poprzednich latach w tej części miasta wyremontowane zostały ulice Blumwego, Milcherta, wjazd od strony ul. Glinki i Wojska Polskiego oraz Dziatkiewicza. W ubiegłym roku oddano do użytku nowe rondo łączące ulice Dziatkiewicza i Raczkowskiego oraz zmodernizowaną pętlę Kapuściska wraz z rondem na styku z ul. Chemiczną. Bydgoski Park Przemysłowo-Technologiczny ma również w planach przebudowę skrzyżowania ulicy Nowotoruńskiej z nową drogą, która ma docelowo obsługiwać wschodnie sektory terenów inwestycyjnych.

Warto wiedzieć:

BPPT to jeden z największych parków przemysłowo-technologicznych w Polsce (287,5 ha). Oferuje grunty inwestycyjne na sprzedaż oraz pod dzierżawę. Przygotowując tereny dla inwestorów, spółka podejmuje szereg działań obejmujących m.in. wydzielenie i podział geodezyjny działek, badania hydrogeologiczne gruntów, budowę nowej i rozbudowę już istniejącej infrastruktury. Oferuje przedsiębiorcom także wynajem powierzchni biurowych, wsparcie dla początkujących firm i nie tylko, dostęp do najnowocześniejszych technologii i usług. Ta lista jest wciąż otwarta. Ponadto, w skład spółki wchodzi Bydgoskie Centrum Targowo-Wystawiennicze, które jest idealnym miejscem do organizowania targów, wystaw, konferencji oraz szkoleń. Zatrudnienie w ponad 130 firmach ulokowanych na terenie BPPT znalazło około 4 tysięcy osób.


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.