Przedstawiciele komisariatu w Fordonie realizowali działania profilaktyczne z uczniami Zespołu Szkół im. Mariana Rejewskiego w Ostromecku pod hasłem "Niebieski Tydzień".

Całotygodniowy cykl spotkań z dziećmi i młodzieżą oscylował wokół tematów szeroko pojmowanego bezpieczeństwa. Podczas spotkania z policjantami, uczniowie klas I-III rozmawiali  o zasadach bezpiecznej drogi do szkoły, zasadach bezpiecznego podróżowania samochodem oraz zasadach bezpiecznych zabaw w domu czy na dworze. Z uczniami klas starszych poruszano zagadnienia odpowiedzialności prawnej nieletnich oraz konsekwencji niewłaściwego korzystania z Internetu, kontaktów z substancji psychoaktywnymi i przemocy rówieśniczej.

Zwieńczeniem i podsumowaniem tygodniowych działań profilaktycznych był uroczysty apel podczas którego, nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu plastycznego, wręczenie dyplomów z nagrodami oraz bardzo ciekawa prelekcja połączona z pokazem sprzętu wykorzystywanego w codziennej pracy techników kryminalistycznych.

W działaniach profilaktycznych wzięło udział 120 uczniów.

Autor: Agata Pamuła/ KP Bydgoszcz - Fordon
Publikacja: podkom. Lidia Kowalska

Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.

Publikacje

 

Publikujemy artykuły reklamowe (tzw sponsorowane) odpłatnie - w cenie 50 zł netto / publikacja.

 

Artykuł jest oznaczony jako sponsorowany. Zawiera zdjęcie oraz dostarczony tekst. Może zawierać linki wedle oznaczenia (dofollow/nofollow) służące przekazaniu pozycjonowania. Artykuły - publikacje sponsorowane emitowane są na stałe bez ograniczenia czasowego. Pojawiają się na stronie głównej oraz w sekcji z aktualnościami - dzięki czemu szybko się indeksują w Google. Publikujemy je także na naszym fanpage na Facebooku oraz Twitterze (o ile serwis lokalny posiada).

 

Zobacz inne nasze portale lokalne, wejdź na serwisylokalne.pl