Uczniowie wszystkich klas Zespołu Szkół nr 12 w Bydgoszczy zostali objęci policyjną profilaktyką. Podczas zajęć mundurowi rozmawiali z nimi na temat bezpieczeństwa na drodze, cyberprzemocy oraz odpowiedzialności prawnej nieletnich.

Wczoraj (11.03.2019) dzielnicowi z Błonia rozmawiali z uczniami na tematy, które dla młodzieży są jak najbardziej aktualne. To oczywiście cyberprzemoc, a co za tym idzie również odpowiedzialność prawna nieletnich. Funkcjonariusze nie pominęli także kwestii bezpieczeństwa na drodze.

Policjanci wraz z dyrekcją szkoły przypomnieli również status szkoły i omówili konsekwencje, które wynikają z jego złamania. Głównym poruszonym tematem było palenie papierosów przez uczniów. Omówiono konsekwencje, jakie będą wyciągane względem osób które palą tytoń na terenie szkoły lub w jej obrębie.

Autor: st. sierż. Cezary Fac/ KP Bydgoszcz - Błonie
Publikacja: podkom. Lidia Kowalska

Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.